Ruhat Mengi kimdir?

Ruhat-Mengi Ruhat Mengi
Doğum:1951-11-15 (72 yaşında)
Nereli:Adana
Burç:Akrep
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
Ruhat-Mengi
Ruhat Mengi
Doğum :1951-11-15 (72 yaşında)
Nereli :Adana

Burç :

Akrep
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
Ruhat-Mengi
1951 yılında Ankara'da dünyaya gelen Ruhat Mengi'nin annesi öğretmen babası ise eski bir milletvekilidir.

Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi'ndeki öğrenimini tamamladıktan sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesini kazandı. Eğitim gördüğü üniversitede mezuniyetinin son yılında, Manchester Üniversitesi'ne transfer oldu. Buradaki eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönerek Türkiye Petrolleri Araştırma Merkezi'nde çalıştı.

Gazeteciliğe ise Günaydın Grubu Gazetesinde köşe yazarı olarak başlayan Ruhsat Mengi, ayrıca televizyonda çeşitli programlar sunmaya devam etti.

1989 senesinde Sabah Gazetesi'nde çalışmaya başladı fakat Çiller döneminde gördüğü siyasi baskılar nedeniyle televizyon programları yapmayı bıraktı. Belli bir süre sonra Star TV'de yayımlanan “Her Açıdan” isimli haber programını sunmaya başladı.

Halk TV'de Her Açıdan Programının yapımcısı ve sunucusu olarak da çalışan ünlü gazeteci, İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi olarak aktif siyaset hayatına atıldı fakat kısa bir süre sonra bu görevinden istifa ettiğini duyurdu.

ilk evliliğini iş adamı Ahmet Biliktan ile yapan ve bu evlilikten iki kızı olan Ruhat Mengi, boşandıktan sonra soyadını aldığı Gazeteci Güngör Mengi ile 1992 yılında 2. evliliğini yapmış, bu evliliğinden 1 kızı daha dünyaya gelmiştir.

Ruhat Mengi Nereli?


Ruhat Mengi baba tarafından aslen Adana'lıdır.
Ruhat-Mengi
Ruhat Mengi
Doğum: 1951-11-15 (72 yaşında)
Nereli: Adana
Burç: Akrep
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status