Abdulhamit Gül kimdir?

abdulhamit-gul Abdulhamit Gül
Doğum:1977-03-12 (45 yaşında)
Nereli:Artvin
Burç:Balık
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
abdulhamit-gul
Abdulhamit Gül
Doğum :1977-03-12 (45 yaşında)
Nereli :Artvin

Burç :

Balık
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
abdulhamit-gul
1977 yılında imam bir babanın çocuğu olarak Gaziantep'in Nizip ilçesinde dünyaya gelen Abdulhamit Gül, Nizip İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminin ardından Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Lise yıllarından itibaren çeşitli STK'larda aktif olarak yer almış ayrıca aile ekonomisine katkıda bulunmak için sürücülere meyve suyu satmıştır.

Üniversite mezuniyeti sonrası Ankara'da serbest Avukatlık yapan Abdulhamit Gül'ün, siyasi ve güncel konularda kaleme aldığı yazıları, çeşitli gazete ve dergilerde yayımlandı. Siyasi çalışmalarına ise Refah ve Fazilet Partisi'nde başladı daha sonra sırasıyla 2003'te Saadet Partisi ve 2010'da Has Parti'de çeşitli görevlerde bulundu. 2012 yılında gerçekleştirilen AK Parti Olağan Kongresinde MKYK üyesi seçilmesiyle siyasi çalışmalarını AK Parti'de sürdürmeye başladı. İlk defa 2015 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerde AK Parti'den Gaziantep Milletvekili seçilerek meclise girdi.

2018'deki genel seçimler sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla yeni kabinede "Adalet Bakanı" olarak yer aldığı duyuruldu. Bakan olarak yaptığı ilk açıklamada ise, kendileriyle yarışan bir ülke olduklarını ve reformları daha da arttıracaklarını ifade etti.

Abdulhamit Gül Nereli?


Evli ve üç çocuk babası olan Abdulhamit Gül aslen Artvin Ardanuçlu'dur.
abdulhamit-gul
Abdulhamit Gül
Doğum: 1977-03-12 (45 yaşında)
Nereli: Artvin
Burç: Balık
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status