Abdülkadir Selvi kimdir?

abdulkadir-selvi Abdülkadir Selvi
Doğum:1964-01-01 (59 yaşında)
Nereli:Tunceli
Burç:Oğlak
Meslek:Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
abdulkadir-selvi
Abdülkadir Selvi
Doğum :1964-01-01 (59 yaşında)
Nereli :Tunceli

Burç :

Oğlak
Meslek :Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
abdulkadir-selvi
Doğum tarihi net olarak bilinmeyen, 1964 senesinde Sivas'ta dünyaya gelen Gazeteci Yazar Abdülkadir Selvi, liseyi kardeşi Hasan ile birlikte İzmir Ödemiş'te yatılı olarak okumuş, ardından Gazi Üniversitesi Metalurji Bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite yıllarında gazete ve dergilerde editörlük yapmış, 2000 yılında yayın hayatı sonra eren HBB TV'de muhabir ve haber müdürü olarak çalışmıştır. TGRT kanalının Ankara Haber Müdürlüğü görevinden sonra Yeni Şafak Gazetesi'inde köşe yazıları yazmaya başlayan Abdülkadir Selvi, 2016 yılında ise Hürriyet Gazetesi'ne transfer olmuş ve yazılarını burada sürdürmüştür. Ayrıca, Bediüzzaman üzerinden gelişen siyasi tartışmaları, terörünün ardındaki gerçekleri ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayat hikayesini konu aldığı 3 kitabı bulunmaktadır.

Ablası Fatma Kaya 2015 yılında yaptığı bir röportajda, Abdülkadir Selvi'nin alevi bir aileden geldiğini, üniversite eğitimi için Ankara'ya gittikten sonra ailesiyle bağını kopardığını, sadece annesiyle görüştüğünü ve İstanbul'a geldikten sonra da mezhebini değiştirip Sünniliğe geçtiğini söylemiştir.

Abdülkadir Selvi Nereli?


Evli ve 3 çocuk babasıdır. Abdülkadir Selvi'nin dedelerinin Tunceli Dersim'den ve Erzurum Horosan’dan göç ederek Sivas Yıldızeli'ne yerleştiği bilinmektedir.
abdulkadir-selvi
Abdülkadir Selvi
Doğum: 1964-01-01 (59 yaşında)
Nereli: Tunceli
Burç: Oğlak
Meslek: Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status