Acun Ilıcalı kimdir?

acun-ilicali Acun Ilıcalı
Doğum:1969-05-29 (50 yaşında)
Nereli:Erzurum
Burç:ikizler
Meslek:İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
acun-ilicali
Acun Ilıcalı
Doğum :1969-05-29 (50 yaşında)
Nereli :Erzurum

Burç :

ikizler
Meslek :İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
acun-ilicali
Acun Ilıcalı, müteahhit bir baba ve üniversite mezunu müdür bir annenin 2. çocuğu olarak 1969 senesinde Edirne'de dünyaya gelmiştir. İlk öğretimi ve orta öğretiminin bir bölümünü Edirne'de tamamladıktan sonra eğitimine anneannesinin yanında İstanbul Kadıköy'de devam etmiştir. Ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanmış fakat geçen 7 senenin ardından mezun olamadığı için eğitimini yarıda bırakmıştır. 1990 yılında bir trafik kazası sonucu anne ve babasını kaybetmiş, bu ağır travma sonrası 1 yıl evden çıkmadığını söylemiştir. Ömer Cenker isminde bir abisi bulunmaktadır.

1994 senesinde Bağdat caddesinde geçirdiği bir motosiklet kazası sonucu sol kolu kırılmış, arkasında oturan arkadaşı ise hayatını kaybetmiştir. Ameliyattan sonra sol koluna platin takılmıştır.

İş hayatına 1995 yılında açtığı kot mağazası ile atılan Acun Ilıcalı, ticarette başarılı olamayınca bu dükkanı kapatmak zorunda kalmıştır. Bir akrabasının vasıtasıyla tanıştığı ünlü spor yorumcusu İlker Yasin'in kendisine teklif ettiği iş hayatının dönüm noktasını oluşturmuştur. İlker Yasin aracılığı ile Show Tv'de Şansal Büyüka'nın ekibinde Beşiktaş muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır. Bu kanalda yayımlanan Televole programını sunmasıyla birlikte artık Türkiye'de tanınmaya başlamış, ardından 2002 yılında "Acun Firarda" isimli eğlence programını sunması ile de herkesin tanıdığı kişi haline gelmiştir.

2006 yılında "Acun Medya" isimli yapım şirketini kurmuş, 2004'te "Fear Factor", 2006'da yayımlanmaya başlayan "Survivor Türkiye" ve 2007'de "Var Mısın Yok Musun" isimli programların hem sunuculuğunu hem de yapımcılığını üstlenmiştir. Bunların yanı sıra 2009'da "Yetenek Sizsiniz Türkiye" , 2010'da "Yok Böyle Dans" ve 2011'de "O Ses Türkiye" gibi başarılı yapımlara da imza atmıştır. Önce Show TV ardından Star Tv ekranlarında yayımlanan programlarının bir kısmını ise 2013 yılında %30 "Doğuş Yayın Grubu" ortaklığında satın aldığı TV 8'e taşımıştır.

1988 yılında ilk evliliğini eşi Seda Başbuğ ile yapmış bu evliliğinden "Banu" isminde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. 2. evliliğini 2003 yılında Zeynep Yılmaz ile gerçekleştirmiş bu birliktelikten "Leyla" ve "Yasemin" isminde 2 kız çocuğu daha dünyaya gelmiştir. 3. kez dünya evine ise, bir dönem "Var Mısın Yok Musun" isimli programa yarışmacı olarak katılan Şeyma Subaşı ile girmiş bu evliliğinden "Melisa" isminde kızı dünyaya gelmiştir. Şeyma Subaşı İnstagram hesabını aktif bir şekilde kullanmasıyla gündeme gelmektedir.

Bir röportajında anne ve babasını kaybettiği kazada kızı "Banu"nun da o arabada olduğunu, o günden sonra hiç ağlamadığını, bütün kızlarını çok sevdiğini ama anne ve babası gördüğü için "Banu"nun kendisindeki yerinin farklı olduğunu ifade etmiştir.

Acun Ilıcalı Nereli?


Fanatik Fenerbahçe taraftarı olan Acun Ilıcalı, baba tarafından aslen Erzurumlu'dur.
İnstagram Fotoğrafları (11)
acun-ilicali
Acun Ilıcalı
Doğum: 1969-05-29 (50 yaşında)
Nereli: Erzurum
Burç: ikizler
Meslek: İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status