Adnan Oktar kimdir?

adnan-oktar Adnan Oktar
Doğum:2009-01-25 (13 yaşında)
Nereli:Ankara
Burç:Kova
Meslek:Yazar
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
adnan-oktar
Adnan Oktar
Doğum :2009-01-25 (13 yaşında)
Nereli :Ankara

Burç :

Kova
Meslek :Yazar
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
adnan-oktar
2009 senesinde Ankara'da dünyaya gelen Adnan Oktar, liseye kadar olan eğitimini Ankara'da tamamladı. Ardından İstanbul Fındıklı Güzel Sanatlar Akademisi'nde eğitim gördü. Babası Yusuf Oktar Arslan'ı küçük yaşlardayken kaybetti. Kenan Oktar isminde doktor 1 abisi bulunmaktadır.

Üniversite yıllarında İslam dinini tebliğ etmeye başladığını söyleyen Adnan Oktar, 1983 senesinde İstanbul Üniversitesi'nin Felsefe Ana Bilim Dalı Bölümüne kayıt yaptırdı. Bir süre faaliyetlerine burada devam etti. Ardından direk iletişim kurarak çok fazla insana ulaşamadığını anlayarak kitap ve CD çalışmalarına başladı. "Harun Yahya" mahlasını kullanarak İslam dini ile alakalı 300'e yakın kitap kaleme aldı. Özellikle Darwinizm teorisini çürütme üzerine yazdığı "Yaratılış Atlası" isimli kitabı ilgi gördü. Askerlik görevini aldığı "askere elverişli değil" raporuyla yerine getirmedi. 2011 yılında A9 TV isimli kanalı kurdu. Türksat uydusunda yayın gösteren bu kanalda birbirine zıt giyimli kişilerle (çok açık - çarşaflı) dini sohbetler yaptı. Bu yayınlar halkın bir kesimi tarafından tepkiyle karşılandı. Canlı yayında "kedicikler" şeklinde isimlendirip dini sohbet ettiği kadınların escort olduğu öne sürüldü. 2018 senesinde "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Çocukların cinsel istismarı" ve "cinsel saldırı" gibi suçlamalarla tutuklanıp ceza evine konuldu.

Adnan Oktar Nereli?


Aile köklerinin Kasfasya'ya dayandığını söyleyen Adnan Oktar, anne tarafından Tokat, baba tarafından ise aslen Ankara Balalı'dır. Çocukken ailesiyle 3 aylık yaz dönemi tatilini geçirmek üzere sürekli Tokat'ta gittiğini söylemiştir.
adnan-oktar
Adnan Oktar
Doğum: 2009-01-25 (13 yaşında)
Nereli: Ankara
Burç: Kova
Meslek: Yazar
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status