Ahmet Arslan kimdir?

ahmet-arslan Ahmet Arslan
Doğum:1962-06-02 (59 yaşında)
Nereli:Kars
Burç:ikizler
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
ahmet-arslan
Ahmet Arslan
Doğum :1962-06-02 (59 yaşında)
Nereli :Kars

Burç :

ikizler
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo      facebook_logo
ahmet-arslan
1962 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinine bağlı Bulanık köyünde dünyaya gelen Ahmet Arslan, Kağızman Lisesi'ndeki eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi, Gemi İnşa ve Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kardeşi Okan Arslan'ı 2017 yılında kaybetmiştir.

Üniversite mezuniyeti sonrası özel sektörde 7 yıl çalışmış, sonrasında Pendik Tersanesinde çeşitli kademelerde görev almıştır. Ardından Denizcilik Müsteşarlığı'nda Daire Başkanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı'nda Demiryolları Genel Müdürlüğü gibi görevlerde bulunmuştur.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde ve Türk Telekom İnternet'te Yönetim Kurulu üyeliği de yapan Ahmet Arslan, 2011 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Kars Milletvekili olarak ilk kez meclise girmiştir. 2015 genel seçimlerinde de bu başarısını sürdürmüş, 2016 yılında ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yapmaya başlamıştır.

Ahmet Arslan Nereli?


2018 yılı gelen seçimlerinde tekrar AK Parti Kars Milletvekili seçilen, evli ve bir çocuk babası Ahmet Arslan baba tarafından aslen Karslı'dır.
ahmet-arslan
Ahmet Arslan
Doğum: 1962-06-02 (59 yaşında)
Nereli: Kars
Burç: ikizler
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status