Ahmet Hakan kimdir?

ahmet-hakan Ahmet Hakan
Doğum:1967-08-11 (56 yaşında)
Nereli:Yozgat
Burç:Aslan
Meslek:Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
ahmet-hakan
Ahmet Hakan
Doğum :1967-08-11 (56 yaşında)
Nereli :Yozgat

Burç :

Aslan
Meslek :Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
ahmet-hakan
Ahmet Hakan, 1967 senesinde İsmailağa Cemaatine mensup müftü bir babanın ve ev hanımı bir annenin 2. çocuğu olarak Yozgat'ta dünyaya geldi. Babasının mesleği dolayısıyla çocukluk yıllarını Ağrı ve Çanakkale gibi çeşitli şehirlerde geçirdi. İmam hatip lisesinden mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde eğitim gördü fakat eğitimini yarıda bıraktı. 2013 yılında babası Hamdi Coşkun'u kaybetti. Toplam 3 kardeştir.

1993 senesinde TGRT kanalında muhabir olmasıyla gazetecilik hayatına başladı. Bu kurumdan Kanal 7'ye transfer olduktan sonra bir süre daha muhabirlik yaptı. Ardından aynı kanalın ana haber bültenini sunmasıyla birlikte kariyerinde yükselişe geçti. Kanal 7'de haber müdürlüğü de yapan Ahmet Hakan, kanal yönetimiyle yaşadığı fikir ayrılığı sonrası bu görevinden istifa etti ve Yeni Şafak Gazetesi'nde köşe yazıları yazmaya başladı.

Bir dönem Sabah Gazetesi'nde de çalışmalarda bulundu. 2005'de Doğan Medya grubuna geçerek köşe yazılarını Hürriyet Gazetesi'ne taşıdı. Aynı zamanda CNN Türk kanalında "Tarafsız Bölge" isimli siyaset programını yaptı. 2017 tarihinde Kanal D haber dairesi başkanlığına getirilerek Kanal D Ana Haber bültenini sunmaya başladı. Fakat 2018 senesinde Doğan Medya Grubu'nun Demirören Holding'e satılması sonrası bu görevinden ayrıldı.

Ahmet Hakan nereli?


Sosyal medyayı aktif olarak kullanan, kendisini demokrat, özgürlükçü ve liberal bir insan olarak tanımlayan Ahmet Hakan baba tarafından aslen Yozgatlı'dır.
ahmet-hakan
Ahmet Hakan
Doğum: 1967-08-11 (56 yaşında)
Nereli: Yozgat
Burç: Aslan
Meslek: Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec






sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status