Ahmet Nazif Zorlu kimdir?

ahmet-nazif-zorlu Ahmet Nazif Zorlu
Doğum:1944-08-24 (77 yaşında)
Nereli:Denizli
Burç:Başak
Meslek:İş Adamı
ahmet-nazif-zorlu
Ahmet Nazif Zorlu
Doğum :1944-08-24 (77 yaşında)
Nereli :Denizli

Burç :

Başak
Meslek :İş Adamı
ahmet-nazif-zorlu
1944 senesinde Denizli'de ailesinin 2. çocuğu olarak dünyaya gelen Ahmet Nazif Zorlu, henüz 15 yaşındayken ailesinin Denizli'de ürettiği halı, çarşaf ve havluları satmak amacıyla amcasıyla beraber Trabzon'da açtığı dükkan ile çalışma hayatına başladı. 1960-1968 yılları arasında ticaretine Trabzon'da devam etti. Ardından İstanbul'da da dükkan açıp Taç marka nevresim takımlarını piyasaya sürdü.

Ticarette başarılı adımlar adan Ahmet Nazif Zorlu, ilk tekstil fabrikasını ise 1975 senesinde Bursa'da kurdu. Burada ürettiği ürünleri ABD, Almanya ve Japonya gibi ülkelere ihraç etmeye başladı. Tekstil alanında genişlemeye devam ederek zamanla Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri haline geldi. 1994 senesinde teknoloji alanında da yatırımlarda bulunmak amacıyla o zamanlar İngilizlerin yönetiminde olan "Vestel" markasını satın aldı. Maddi anlamda sıkıntılı günler geçiren Vestel'i kısa zamanda düzlüğe çıkararak dünyanın çeşitli yerlerine teknoloji ürünlerini ihraç etti. 2006 yılında Amerikan Forbes Dergisi tarafından düzenlenen dünyanın en zengin kişileri listesinde 620. sırada yer aldı. Yine aynı derginin 2017 raporunda ise Türkiye'nin en zengin 21. kişisi olarak gösterildi.

Bir röportajında abur cubur yemediğini, balığı çok sevdiğini, günde 7 saatten az uyumadığını ve antika eşyalara ilgi duyduğunu söylemiştir.

Ahmet Nazif Zorlu Nereli?


Evli ve 3 çocuk babası Ahmet Nazif Zorlu aslen Denizlili'dir. Bir röportajında 2. memleketinin ise ticarete başladığı şehir olan Trabzon olduğunu söylemiştir.
ahmet-nazif-zorlu
Ahmet Nazif Zorlu
Doğum: 1944-08-24 (77 yaşında)
Nereli: Denizli
Burç: Başak
Meslek: İş Adamı
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status