Ahmet Nur Çebi kimdir?

ahmet-nur-cebi Ahmet Nur Çebi
Doğum:1959-08-10 (62 yaşında)
Nereli:Trabzon
Burç:Aslan
Meslek:İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
ahmet-nur-cebi
Ahmet Nur Çebi
Doğum :1959-08-10 (62 yaşında)
Nereli :Trabzon

Burç :

Aslan
Meslek :İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
ahmet-nur-cebi
1959 senesinde demir ticaretiyle uğraşan bir babanın çocuğu olarak Trabzon'da dünyaya gelen Ahmet Nur Çebi, babasının ticari işleri dolayısıyla 5 yaşında Karabük'e yerleşti. Liseye kadar olan öğrenimini Karabük'te tamamladı. Ardından İstanbul Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesinden mezun oldu. Tayfun ve Arzu isminde 2 kardeşi bulunmaktadır. Babası Yaşar Kaptan Çebi, Karabükspor'un eski başkanı ve Trabzonspor divan kurulu üyesidir.

Üniversite mezuniyeti sonrası bir süre yurt dışında da eğitim gören Ahmet Nur Çebi, askerlik görevini Ağrı'da yedek subay olarak tamamladı. Ardından babasının yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü; demir-çelik, lojistik, denizcilik, tershane, enerji, geri dönüşüm ve madencilik alanlarında faaliyetlerde bulunan Kaptan Şirketler Grubu'nun yönetim kurulu başkan vekilliği görevinde bulundu. Ayrıca bir dönem Kartalspor'da başkanlık yaptı. 2012 senesinde Beşiktaş Başkanı seçilen Fikret Orman yönetiminde 2. başkanlık görevini yürüttü.

2019 senesinde alınan kötü saha sonuçlarının ve ekonomik sorunların ardından Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın istifa etmesi sonrası yapılan seçimlerde, en yakın rakibi Serdal Adalı'yı 3520 oy farkla geride bırakarak Beşiktaş'ın 34. başkanı seçildi.

Nasıl Beşiktaşlı oldu?


Bir röportajında, Trabzon Doğanspor'da futbol oynayan babasının aksine hiç futbolcu olmayı düşünmediğini, Karabük'ün Kartaltepe Mahallesinde büyüdüğünü, akrabası ve aynı zamanda yaşadığı mahallenin bir abisi olan Süleyman Seba döneminin yöneticilerinden Recep Sami Yazıcı'nın, bütün mahalleyi Beşiktaşlı yaptığını ve onun olduğu yerde başka takımı tutma şansının olmadığını söylemiştir. Ayrıca imanının çok kuvvetli olduğunu ve dinini kendi içinde yaşadığını da belirtmiştir.

Evliliği ve çocukları


1986 senesinde Berna Çebi ile hayatını birleştirdi. Bu evliliğinden 2 kız 1 erkek çocuğu dünyaya geldi.

Ahmet Nur Çebi Nereli?


Evli, 3 çocuk babası ve Beşiktaş'ın 34. Başkanı Ahmet Nur Çebi baba tarafından aslen Trabzon Araklılı'dır.
ahmet-nur-cebi
Ahmet Nur Çebi
Doğum: 1959-08-10 (62 yaşında)
Nereli: Trabzon
Burç: Aslan
Meslek: İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status