Ahmet Şık kimdir?

ahmet-sik Ahmet Şık
Doğum:1970-05-09 (49 yaşında)
Nereli:Adana
Burç:Boğa
Meslek:Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
ahmet-sik
Ahmet Şık
Doğum :1970-05-09 (49 yaşında)
Nereli :Adana

Burç :

Boğa
Meslek :Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
ahmet-sik
1970 tarihinde Adana'da dünyaya gelen Ahmet Şık, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun olmuştur. Üniversitenin 1. sınıfında eğitim görürken aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde stajyer muhabir olarak çalışıyordu.

Daha sonra sırasıyla Cumhuriyet, Evrensel, Yeni Yüzyıl gazeteleri ile Nokta Dergisi ve Reuters Haber Ajansı'nda çalıştı. Doğan Grubuna dava açması nedeniyle önce Radikal Gazetesi'nden daha sonra ise Aktüel Dergisi'nde işten çıkarıldı. Hrant Dink suikastı sonrası Nokta Dergisi'nde yayımlanan bir röportajı nedeniyle yargılandı.

2011 yılında Ergenekon davasında bir yıl hapis yatan Ahmet Şık, 2016 tarihinde ise örgüt propagandası yapmak suçlamasıyla gözaltına alınmış ve tutuklanmıştır.

Ahmet Şık Nereli?


2018 genel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi'nden İstanbul Milletvekili seçilerek meclise giren Ahmet Şık aslen Adanalı'dır.
ahmet-sik
Ahmet Şık
Doğum: 1970-05-09 (49 yaşında)
Nereli: Adana
Burç: Boğa
Meslek: Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status