Alaattin Çakıcı kimdir?

alaattin-cakici Alaattin Çakıcı
Doğum:1953-01-20 (70 yaşında)
Nereli:Trabzon
Burç:Oğlak
Meslek:-
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
alaattin-cakici
Alaattin Çakıcı
Doğum :1953-01-20 (70 yaşında)
Nereli :Trabzon

Burç :

Oğlak
Meslek :-
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
alaattin-cakici
1953 senesinde Trabzon'da dünyaya gelen Alaattin Çakıcı, genç yaşlardayken kan davası sebebiyle ailesiyle birlikte İstanbul'a taşındı. Babası Ali Çakıcı İstanbul'un Kağıthane ilçesinde kahvehane işletti. "Fahrettin", "Gençağa", "Gamze" ve "Leyla" isminde 4 kardeşi vardır. 1980 tarihinde bir saldırı sonucu babasını kaybetti.

Haksızlığa tahammül edemeyen yapısıyla ön plana çıkan Alaattin Çakıcı, gençlik yıllarında bir kaç yaralama olayından sorumlu tutuldu. Bir dönem cinayete azmettirme suçlamasıyla cezaevinde yattı. Ülkücü kimliği ile de tanının Çakıcı, babası ve kardeşiyle birlikte MHP Ülkü Ocaklarında çeşitli çalışmalarda bulundu. Sol örgütler tarafından amcasının oğlu öldürüldü, kız kardeşi ise saldırıya uğradı. 1980 Askeri Darbesi sonrası 41 kişinin ölümünden sorumlu tutularak cezaevine konuldu. Fakat bir süre sonra delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldı. Tahliye olduktan sonra iş adamlarından haraç aldığı iddia edildi. Bir süre senet tahsilatı işleriyle meşgul oldu. Bir dönem Milli İstihbarat Teşkilatı ile yakın ilişkiler içerisinde oldu ve Ermeni ASALA terör örgütüne karşı çalışmalarda bulundu. Beşiktaş'ın efsane Başkanı Süleyman Seba'nın güvenliği kendisine teslim edildi. 1990 yıllarında çeşitli suçlamalarla birkaç kez cezaevine girip çıktı.

1972 senesinde eşi "Gönül Kurtuluş" ile dünya evine girdi. 2. evliğini 1991 senesinde ünlü kabadayı Dündar Kılıç’ın kızı "Uğur Kılıç" ile gerçekleştirdi fakat 3 yıl sonra boşandı. 1995 senesinde boşandığı 2. eşi "Uğur Kılıç" ile bir otelde bir araya geldi. "Uğur Kılıç" burada Alattin Çakıcı'nın adamları tarafından silahla öldürüldü. Eski eşini öldürttüğü suçlamasıyla açılan davada 19 yıl hapse mahkum edildi. Bu karar üzerine yurt dışına çıktı. Bu süreç içerisinde Belçika, Fransa, İtalya, ABD, Singapur, Japonya gibi ülkelerde yaşadı. Fransa'da polisin düzenlediği bir operasyonla yakalanarak 1999 senesinde Türkiye'ye gönderildi. 3 yıl Kartal cezaevine kaldıktan sonra 2002 senesinde serbest bırakıldı. 1. eşi "Gönül Kurtuluş" ile tekrar dünya evine girdi. 2004 senesinde bir kahvehane baskını dolayısıyla yargılandı ve hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Avusturya'da gözaltına alındı sonrasında Türkiye'ye gönderildi. Tekirdağ F Tipi Cezaevi konuldu. Ardından sırasıyla Bolu ve Kırıkkale'de bulunan F Tipi Cezaevilerine nakledildi.

2017 senesinde cezaevindeyken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmesi dolayısıyla 10 ay hapis cezası daha aldı. 2018 senesinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin lideri Devlet Bahçeli tarafından ziyaret edilmesi ve yaptığı "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sevmiyorum" açıklamasıyla gündem oldu.

Alaattin Çakıcı Nereli?


Babasının ismini taşıyan "Ali" ile "Aytül" ve "Betül" isminde 3 çocuğu bulunan Kafkasyalı Türkmen bir aileden gelen Alaattin Çakıcı aslen Trabzon'un Arsin ilçesi nüfusuna kayıtlıdır.
alaattin-cakici
Alaattin Çakıcı
Doğum: 1953-01-20 (70 yaşında)
Nereli: Trabzon
Burç: Oğlak
Meslek: -
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status