Ali Palabıyık kimdir?

ali-palabiyik Ali Palabıyık
Doğum:1981-08-14 (38 yaşında)
Nereli:Çankırı
Burç:Aslan
Meslek:Hakem
ali-palabiyik
Ali Palabıyık
Doğum :1981-08-14 (38 yaşında)
Nereli :Çankırı

Burç :

Aslan
Meslek :Hakem
ali-palabiyik
1981 senesinde Jandarma Genel Komutanlığı'nda sivil işçilik yapan bir babanın 2. çocuğu olarak Ankara'da dünyaya gelen Ali Palabıyık, küçük yaşlardan itibaren kaleci mevkinde futbol oynadı fakat bu alandaki yeteneğinin sınırlı olduğunu fark edince 18 yaşındayken futbolu bırakarak hakemliğe yöneldi. Bir dönem dayısı ile birlikte araba alımı satımı yaptı. Ankara Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünden mezun oldu. Konya Selçuk Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Aynı zamanda Bilişim Teknolojileri derslerine girerek ücretli öğretmenlik yaptı. Kendisinden 4 yaş büyük bir ağabeyi vardır.

2000 senesinde hakemlik kursuna başvurarak bu alandaki ilk adımını atan Ali Palabıyık, 7 sene boyunca Süper Lig'de yardımcı hakem olarak görev yaptı. 2012 tarihindeki Mersin İdman Yurdu - İstanbul Büyükşehir müsabakasıyla ilk kez bir Süper Lig maçının orta hakemi oldu.

2008 senesinde eşi "Eda Palabıyık" ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden 3 erkek çocuğu dünyaya geldi.

Bir röportajında korkulan değil sevilen hakem olmak istediğini, yöneteceği maç öncesinde oyuncuların hakeme karşı olan tepkilerinin analizini yaptığını ve maç günleri kahvaltıdan sonra 1 saat daha uyuduğunu söylemiştir.

Ali Palabıyık nereli?


Galatasaray taraftarı olduğu bilinen Ankara bölgesi hakemi Ali Palabıyık baba tarafından aslen Çankırı Yapraklılı'dır.
ali-palabiyik
Ali Palabıyık
Doğum: 1981-08-14 (38 yaşında)
Nereli: Çankırı
Burç: Aslan
Meslek: Hakem
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status