Alican Okumuş kimdir?

alican-okumus Alican Okumuş
Doğum:1987-04-02 (36 yaşında)
Nereli:İzmir
Burç:Koç
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
alican-okumus
Alican Okumuş
Doğum :1987-04-02 (36 yaşında)
Nereli :İzmir

Burç :

Koç
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo
alican-okumus
1987 yılında İzmir'de ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya gelen Alican Okumuş, orta öğretimini Özel İzmir Lisesi, liseyi ise Karşıyaka Şemikler Lisesi'nde tamamlamıştır. Okuma-yazmayı 4 yaşında öğrenmiştir. Henüz ilkokul eğitimini görürken tiyatroya ilgi duymaya başlayan başarılı oyuncu, bu yöndeki ilk önemli adımını ise 2004 senesinde atarak Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin yetenek sınavını kazanmıştır. Sonrasında ise Amerika'ya giderek oyunculuk eğitimi almıştır. Aynı zamanda Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümü mezunudur. Karşıyaka Spor Kulübü'nün alt yapısında 8 sene basketbol oynamıştır.

TV ekranlarında görülmeye ilk olarak 2011 yılında yayımlanan "Kuzey" dizisindeki rolüyle başlamış daha sonra ise 2012'de "Uçurum" ve 2017'de ise "Kalk Gidelim" isimli dizilerde karakterlere hayat vermiştir. Özellikle TRT ekranlarından yayımlanan Kalk Gidelim dizisinde canlandırdığı "Halim Dal" karakteriyle adından söz ettirmeye başlamıştır. Kalk Gidelim isimli dizinin deneme çekimlerine çağrıldığı gün Borusan şirketinden yüksek maaşla iş teklifi aldığını fakat oyunculuğu tercih ettiğini ifade etmiştir. Sevgilisi İlayda Ildır ise kendisi gibi oyuncudur.

Bir röportajında, annesinin çok otoriter biri olduğunu ve oyunculuğu seçtiği için annesiyle büyük sıkıntılar yaşadığını söylemiştir.

Alican Okumuş Nereli?


1.90 boyunda olan ve çok iyi derecede İngilizce bilen Alican Okumuş aslen İzmirli'dir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Kalk Gidelim Halim 2018
alican-okumus
Alican Okumuş
Doğum: 1987-04-02 (36 yaşında)
Nereli: İzmir
Burç: Koç
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Kalk Gidelim
Halim 2018
il_sec
burc_sec
Yorumlar
Berna  2018-09-16
Kalk gidelim harika bir dizi hiç bitmesin istiyorum. Halimde efendi karakteriyle diziye tam oturdu ayrıca çok yakışıklı.


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status