Alpay Özalan kimdir?

alpay-ozalan Alpay Özalan
Doğum:1973-05-29 (49 yaşında)
Nereli:İzmir
Burç:ikizler
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
alpay-ozalan
Alpay Özalan
Doğum :1973-05-29 (49 yaşında)
Nereli :İzmir

Burç :

ikizler
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
alpay-ozalan
1973 yılında İzmir'de dünyaya gelen Alpay Özalan, futbola Soma Linyitspor altyapısında başlamıştır. 2018 genel seçimlerinde Ak Parti İzmir Milletvekili olarak meclise girmiş, milletvekili olduktan 2 gün sonra babası Mustafa Özalan'ı kalp yetmezliği sebebiyle kaybetmiştir. Işıl isminde bir de kız kardeşi bulunmaktadır.

Alpay Özalan, Soma Linyitspor takımından sonra İzmir'in köklü kulüplerinden Altay'a transfer olmuş, burada gösterdiği başarılı performans sonrası ise 6 sene formasını giyeceği Beşiktaş takımına geçmiştir. Ardından sırasıyla 1999 yılında Fenerbahçe ve 1 sene sonra ise İngiltere ekiplerinden Aston Villa'ya 8.4 milyon dolar bedelle transfer olmuştur. 2003 yılındaki Türkiye-İngiltere maçında Ünlü İngiliz futbolcu David Beckham'ın penaltı kaçırması sonrası üzerine yürüyüp yaptığı hareket 2 ülkenin gündemine oturmuş ve İngiltere medyasındaki ağır eleştiriler sonrası Aston Villa'dan ayrılmak zorunda kalmıştır. Ayrıca 1990’lı yıllarda milli takımdan arkadaşı olan Hakan Şükür'ün 2 kere sahada burnunu kırmasıyla gündeme gelmiştir.

Güney Kore ve Japonya ortaklığında düzenlenen 2002 FIFA Dünya Kupası'nda gösterdiği performans sonrası Güney Kore ekibi Incheon United takımının astronomik teklifiyle uzak doğunun yolunu tutmuştur. Burada 1 sene futbol oynadıktan sonra gördüğü kırmızı kart sayısının fazla olması nedeniyle sözleşmesi feshedilmiş ve futbolu bırakacağı Almanya'nın Köln takımına geçmiştir. Bir röportajında "Güney Kore'de fazla kırmızı kart görme sebebiniz ne?" sorusuna "Adamlar ufak tefek ben ne yapayım, bir omuzda dağılıyorlardı" şeklinde cevap vermiştir.

2009 yılında JET Fadıl olarak bilinen Fadıl Akgündüz'ün başkanlığını yaptığı Siirtspor'da "Siirtspor ile Şampiyonlar Ligi'ne" hedefiyle yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. 2016 yılında ise gördüğü antrenörlük eğitimlerinden sonra 1.lig ekiplerinden Eskişehirspor'u, 2017 yılında ise Samsunspor'u çalıştırmıştır.

Alpay Özalan Nereli?


1998 yılında manken Cansel Özzengin ile dünya evine giren ve bu evliliğinden kendi ismini taşıyan "Alpay" isminde çocuğu dünyaya gelen Alpay Özalan, aslen İzmirli'dir.
alpay-ozalan
Alpay Özalan
Doğum: 1973-05-29 (49 yaşında)
Nereli: İzmir
Burç: ikizler
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status