Altan Erkekli kimdir?

altan-erkekli Altan Erkekli
Doğum:1955-01-18 (68 yaşında)
Nereli:Yozgat
Burç:Oğlak
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
altan-erkekli
Altan Erkekli
Doğum :1955-01-18 (68 yaşında)
Nereli :Yozgat

Burç :

Oğlak
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
altan-erkekli
1955 senesinde Albay bir babanın 2. çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya gelen Altan Erkekli, babasının mesleği nedeniyle çocukluk yıllarını çeşitli Anadolu şehirlerinde geçirdi. Annesinin ağır bir ameliyat geçirmesi sonrası 11 yaşındayken Diyarbakır'da yatılı olarak eğitim görmeye başladı. Babasının ileride onu Vali gibi üst düzey devlet memuru olarak görmek istemesine rağmen, çocuk yaşlarda tiyatroya ilgi duydu. 1989 senesinde Albay olan babası Burhanettin Erkekli'yi kaybetti.

20 yaşındayken Ankara Üniversitesinin tiyatro bölümünü kazanmasıyla birlikte profesyonel olarak tiyatroculuk mesleğine adım atan Altan Erkekli, televizyonun henüz popüler olmadığı yıllarda sergilediği tiyatro oyunlarıyla adından bahsettirmeye başladı. Aynı zamanda mezun olduğu Ankara Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak da çalıştı. 1982 senesinde Şener Şen ve İlyas Salman'ın baş rollerini oynadığı Dolap Beygiri isimli filmle ilk kez televizyon ekranlarında görüldü. Sonraki yıllarda "Bir Demet Tiyatro", "Vizontele", "Sınav", "Adanalı" ve "Yalan Dünya" gibi öne çıkan yapımlarda karakterlere hayat verdi.

Evlilikleri ve çocukları


1987 senesinde kendisi gibi tiyatrocu olan Şebnem Gürsoy ile ilk evliliğini gerçekleştirdi. 4 sene süren bu evliliğinden Efe isimli bir oğlu dünyaya geldi. Efe Erkekli de kendisi gibi tiyatro sanatçısıdır.

1997 senesinde 2. kez dünya evine girerek tiyatro sahnesinde tanıştığı eşi Ebru Erkekli ile hayatını birleştirdi. Kendisinden 14 yaş küçük olan Ebru Erkekli'den 2 erkek çocuğu daha dünyaya geldi.

Bir röportajında albay olan babasının "Sakıncalı Piyade" isimli bir oyununu izlemeye geldiğini ve oyunda ordunun eleştirilmesi dolayısıyla babasının suratının asıldığını ve ona "Sen bu ordunun parasıyla büyüdün bu orduyu eleştiremezsin" dediğini söylemiştir. Ayrıca bilinenin aksine çok varlıklı biri olmadığını, devamlı sayısal loto oynadığını ve borçlarından dolayı gece uyuyamadığı dönemlerin olduğunu belirtmiştir.

Altan Erkekli Nereli?


Beşiktaş taraftarı, 3 erkek çocuğu babası başarılı tiyatrocu ve oyuncu Altan Erkekli baba tarafından aslen Yozgatlı'dır. Erkekli olan soy ismini Yozgat'ın Şefaatli ilçesinin Erkekli Köyünden almaktadır. Dedelerinin Batum taraflarından Yozgat'a yerleştiğini ve Çerkez olduğunu çok geç yaşlarda öğrendiğini de belirtmiştir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Dengi Dengine - 2019
Afili Aşk Muhsin Yiğiter 2019
Vurgun Edoğan 2019
Bozkır Abbas 2018 - 2019
Mehmed Bir Cihan Fatihi Mimar Müslihiddin 2018
Nerdesin Birader - 2017
Yalan Dünya Şehmuz 2012
altan-erkekli
Altan Erkekli
Doğum: 1955-01-18 (68 yaşında)
Nereli: Yozgat
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Dengi Dengine
- 2019
Afili Aşk
Muhsin Yiğiter 2019
Vurgun
Edoğan 2019
Bozkır
Abbas 2018 - 2019
Mehmed Bir Cihan Fatihi
Mimar Müslihiddin 2018
Nerdesin Birader
- 2017
Yalan Dünya
Şehmuz 2012
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status