Amine Gülşe kimdir?

amine-gulse Amine Gülşe
Doğum:1993-04-30 (29 yaşında)
Nereli:Irak
Burç:Boğa
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    facebook_logo  
amine-gulse
Amine Gülşe
Doğum :1993-04-30 (29 yaşında)
Nereli :Irak

Burç :

Boğa
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      facebook_logo
amine-gulse
1993 senesinde Galatasaray'dan İsveç'e transfer olan atlet bir babanın çocuğu olarak İsveç'te dünyaya gelen Amine Gülşe, küçük yaşlardan itibaren Türk kimliğini unutmaması için Türkçe kurslarına gitti. Lisedeyken huzur evinde çalıştı. 21 yaşında tatil amaçlı geldiği Türkiye'de Miss Turkey güzellik yarışmasına katılması ve birinci olmasıyla bir anda şöhret kapılarını araladı. Babaannesinin ismi olan "Amine" adını kendisine babasının koyduğunu belirtmiştir. Şahan isinde bir abisi bulunmaktadır.

2014 yılında birinci olduğu Miss Turkey güzellik yarışmasından sonra mankenlikten oyunculuğa geçen kişiler kervanına katılmış ve oyunculuk eğitimi almıştır. Bu alanda kamera karşısına ilk kez 2015 senesinde yayımlanan "Asla Vazgeçmem" isimli dizide başrol oyuncusu olarak çıkmıştır.

2017 senesinde Almanya Milli takımının formasını giyen ünlü Türk futbolcu Mesut Özil ile aşk yaşamaya başlamış ve çift evlenme kararı almıştır.

Bir röportajında çocukken hostes olmak istediğini, "Ne Mutlu Türküm Diyene" dövmesi yaptırdığını, moralini Demet Akalın ve Ebru Gündeş dinleyerek düzelttiğini ve vücudundan en beğenmediği yerin 39 numara olan ayakları olduğunu ifade etmiştir.

Amine Gülşe Nereli?


Dünyaca ünlü manken İrina Shayk'a benzetilen 1.78 boyundaki oyuncu Amine Gülşe, anne tarafından İzmir baba tarafından İse Irak Kerküklü'dür.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
İkisini de Sevdim - 2017
Asla Vazgeçmem Nur 2015 - 2016
amine-gulse
Amine Gülşe
Doğum: 1993-04-30 (29 yaşında)
Nereli: Irak
Burç: Boğa
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
İkisini de Sevdim
- 2017
Asla Vazgeçmem
Nur 2015 - 2016
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status