Aslı Omağ kimdir?

asli-omag Aslı Omağ
Doğum:1969-07-31 (53 yaşında)
Nereli:Kırım
Burç:Aslan
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
asli-omag
Aslı Omağ
Doğum :1969-07-31 (53 yaşında)
Nereli :Kırım

Burç :

Aslan
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
asli-omag
Aslı Omağ, 1969 senesinde gemi işletmeciliği sektöründe sigortacılık işiyle ilgilenen babanın ve reklamcı annenin tek çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya geldi. Küçük yaşlardayken anne ve babası boşandı. O dönemde annesiyle birlikte İngiltere'ye giderek ilkokul ve ortaokul eğitimini orada tamamladı. İngiltere'de kilise ve okul korusunda müzik çalışmalarında bulundu. Türkiye'ye döndükten sonra İstanbul'da Nişantaşı Kız Lisesi'nde eğitim gördü. Üniversite öğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda tamamladı. Bir dönem Galatasaray'da profesyonel olarak yüzücülük yaptı. Annesiyle boşandıktan sonra tekrar evlenen babası Mahmut Faris Omağ'ı 2015 senesinde kaybetti.

Aslı Omağ, tiyatroya 9 yaşındayken annesiyle birlikte yerleştiği İngiltere'de başladı. Orada çeşitli oyunlarda sahne aldı. 16 yaşındayken Türkiye'ye döndü. Türkiye'de de şehir tiyatrolarında sahne aldı. Ayrıca ses teknisyenliği ve yönetmen yardımcılığı gibi görevlerde de bulundu. İlk kez 1996 senesinde 27 yaşındayken "Kaynalar" isimli diziyle kamera karşısına geçti. Ardından "Hayat Bilgisi", "Akasya Durağı", "Papatyam", "Vatanım Sensin" ve "Kalk Gidelim" gibi öne çıkan dizilerde yer aldı. Özellikle 2018'de "Kalk Gidelim" dizisinde canlandırdığı Meryem karakteriyle kariyerinde önemli bir yükseliş yakaladı.

Oyunculuğun yanı sıra opera sanatçılığı da yapan Aslı Omağ, pop ve jazz türünde şarkılar söyleyen Grup Turkuaz'ın kurucuları arasında yer aldı. Ayrıca katıldığı çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettirdi.

Bir röportajında, kilolarını dert etmediğini, geçmişte günde 8 saat spor yaptığını ve sporu bırakınca kilolarının arttığını ayrıca Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay gibi isimleri kendisine örnek aldığını söylemiştir.

Aslı Omağ Nereli?


Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan, 1.63 m. boyundaki başarılı Oyuncu ve Opera Sanatçısı Aslı Omağ baba tarafınsan aslen Kırımlı'dır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Kalk Gidelim Meryem Kütük 2017
Vatanım Sensin - 2016
Kalbim Ege'de Kaldı - 2015
Dedemin Dolabı - 2012
Papatyam Gülşen 2009
Benim Annem Bir Melek Müşteri 2008
Akasya Durağı - 2008
asli-omag
Aslı Omağ
Doğum: 1969-07-31 (53 yaşında)
Nereli: Kırım
Burç: Aslan
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Kalk Gidelim
Meryem Kütük 2017
Vatanım Sensin
- 2016
Kalbim Ege'de Kaldı
- 2015
Dedemin Dolabı
- 2012
Papatyam
Gülşen 2009
Benim Annem Bir Melek
Müşteri 2008
Akasya Durağı
- 2008
il_sec
burc_sec
Yorumlar
Metin Akkuş  2020-12-03
Bende Denizlerde gemici ve mesleğim Aşçıbaşı olarak çalışmaktayım ama şuan da izindeyim parası iyi olan işde çalışırım aslı hanım seni çok iyi anlıyorum bende buna benzer sıkıntıları yaşadım aslı hanı
Bayram Rençber  2020-05-08
Benim de annemle babam ben küçükken boşandı. Ben, o durumu çok zor atlatmıştım. Acaba Aslı abla bu durumu nasıl atlattı ve bu kadar başarılı oldu? Sorabileceğim bir yer olsa keşke.


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status