Ata Demirer kimdir?

ata-demirer Ata Demirer
Doğum:1972-07-06 (51 yaşında)
Nereli:Bursa
Burç:Yengeç
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
ata-demirer
Ata Demirer
Doğum :1972-07-06 (51 yaşında)
Nereli :Bursa

Burç :

Yengeç
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
ata-demirer
Ata Demirer, 1972 senesinde inşaat sektöründe işletmecilik yapan bir babanın çocuğu olarak Bursa'da dünyaya geldi. 16 yaşına geldiğinde anne ve babası boşanma kararı aldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı müzik bölümünü kazanması sonrası kardeşi ve annesi ile birlikte İstanbul'a yerleşti. Öğrencilik yıllarında ailesini geçindirmek amacıyla geceleri eğlence mekanlarında sahne aldı.

Müzisyenliğin yanı sıra bir arkadaşının yönlendirmesiyle tiyatro alanında da çalışmalarda bulunan Ata Demirer, sahnede yaptığı stand up gösterilerinin beğeni kazanması sonrası tiyatroya ağırlık verdi. 1988 senesinde gerçekleştirdiği "Tek Kişilik Dev Kadro" oyunuyla büyük bir hayran kitlesi edindi. Ardından bu oyununu "Korsan TV" isimli bir televizyon programıyla izleyicilere sundu. Bu program kendi değerlendirmesiyle, hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biriydi. Sonraki senelerde "Vizontele Tuuba", "Neredesin Firuze", "Avrupa Yakası" ve "Eyyvah Eyvah" gibi öne çıkan yapımlarla ekranlarda görüldü. Özellikle Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Volkan Sütçüoğlu karakteriyle kariyerindeki en büyük çıkışı yakaladı. 2005 senesinde gerçekleştirdiği "Tek Kişilik Dev Kadro" isimli oyununu sinema sahnelerinde izlenme rekorları kırdı.

Bir röportajında yengeç burcunun özelliği olarak tam bir anakuzusu olduğunu, ünlü olmadığı dönemlerde kardeşi Cenk Demirer'den büyük bir destek gördüğünü, ilk televizyon showundan kazandığı parayla annesine ev aldığını, zaman zaman annesiyle karşılıklı oturup rakı içtiklerini ve kendisini annesinin obez yaptığını söylemiştir.

Evliliği


2012 senesinde kendisi gibi oyuncu olan Özge Borak ile dünya evine girdi. Çift, 2 sene süren evliliklerini şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2014 senesinde sonlandırdı.

Ata Demirer Nereli?


Komedi kategorisindeki başarısıyla çok sayıda ödülün de sahibi olan ünlü komedyen Ata Demirer anne ve baba tarafından aslen Bursalı'dır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Çok Güzel Hareketler Bunlar Konuk Oyuncu 2008
Avrupa Yakası Volkan 2004 - 2009
Tatlı Hayat - 2001
Korsan TV - 2001
Bir Demet Tiyatro Konuk Oyuncu 1997
Korsan TV - 2001
ata-demirer
Ata Demirer
Doğum: 1972-07-06 (51 yaşında)
Nereli: Bursa
Burç: Yengeç
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Çok Güzel Hareketler Bunlar
Konuk Oyuncu 2008
Avrupa Yakası
Volkan 2004 - 2009
Tatlı Hayat
- 2001
Korsan TV
- 2001
Bir Demet Tiyatro
Konuk Oyuncu 1997
Korsan TV
- 2001
il_sec
burc_sec
Yorumlar
Gülfeza Güleçy  2020-05-29
Ata merhaba sen liseye gidiyordum ben size gelmiştim. O yıllar utangaç bir çocuktum. Siz Kuşadası'nda taşınacaktınız. Annenin adı Ayten'miydi. Ben SHP.de il kadın kolları başkanıydım. Seninle gurur d


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status