Ayşe Arman kimdir?

ayse-arman Ayşe Arman
Doğum:1969-12-09 (54 yaşında)
Nereli:Adana
Burç:Yay
Meslek:Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
ayse-arman
Ayşe Arman
Doğum :1969-12-09 (54 yaşında)
Nereli :Adana

Burç :

Yay
Meslek :Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
ayse-arman
Ayşe Arman 1969 yılında Türk bir baba ve Alman bir annenin 2. çocuğu olarak Adana'da dünyaya gelmiştir. Tarsus Amerikan Lisesi'nde eğitim görmüş sonrasında İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon bölümüne kaydolmuştur. 18 yaşında Nokta Dergisi'nde çalışmaya başlaması dolayısıyla bu üniversiteyi 45 yaşında bitirmiştir. Babası Mehmet Arman eski Adana milletvekili, annesi Veronica Arman ise balerindir ve Adana'da Bale okulu işletmektedir. Babası üniversite eğitimi için gittiği İsviçre Bern’de kapı komşusu annesi ile tanışmış ve evlenmiştir. Suna Apa isminde bir ablası ve Nevzat isminde bir de kardeşi bulunmaktadır. Babasının kendisini eczacı yapmak istediğini ama gazeteciliği seçtiğini belirtmiştir. 2009 yılında kalp krizi sonucu babasını kaybetmiştir.

Nokta dergisinden sonra sırasıyla Aktüel, Tempo, Marie Claire ve Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde görev almıştır. Ardından 25 yaşında uzun yıllar çalışacağı Hürriyet Gazetesi bünyesine katılmıştır. Aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde Röp-Art dersleri vermektedir. "Kimse Okumazsa Ben Okurum", "Kimse Sormazsa Ben Sorarım", "Sevgilim Alya ve ben" ve "Gezi’nin Güzel İnsanları" isimlerinde 4 tane kitap yayımlanmıştır.

2004 yılında Yönetmen ve Oyuncu Haldun Dormen'in oğlu Ömer Dormen ile Dubai'de dünya evine girmiş ve bu evliliğinden "Alya" isminde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Bir dönem Umre'ye gitmesi ve sonrasında yaptığı "İnançlı değilim zannediyordum. Öyle Değilmiş" şeklindeki açıklamasıyla gündem olmuştur.

Ayşe Arman Nereli?


Türkiye'de röportaj denince akla gelen ilk isimlerden olan ve yazılarındaki feminist yaklaşımları ile dikkat çeken Ayşe Arman anne tarafından Alman baba tarafından ise aslen Adanalı'dır.
ayse-arman
Ayşe Arman
Doğum: 1969-12-09 (54 yaşında)
Nereli: Adana
Burç: Yay
Meslek: Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status