Barış Atay kimdir?

baris-atay Barış Atay
Doğum:1981-09-22 (42 yaşında)
Nereli:Hatay
Burç:Başak
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
baris-atay
Barış Atay
Doğum :1981-09-22 (42 yaşında)
Nereli :Hatay

Burç :

Başak
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo      facebook_logo
baris-atay
1981 senesinde Almanya'da dünyaya gelen Barış Atay, doğumundan bir süre sonra ailesiyle birlikte Hatay Antakya'ya yerleşti. 10 yaşına geldiğinde ailesinin yönlendirmesiyle tiyatro okuluna yazıldı. 17 yaşına kadar tiyatro sahnelerinde yer aldı. Hocasıyla yaşadığı bir tartışma sonrası tiyatrodan soğuyarak, biyoloji okumaya karar verdi. Ardından Adana Çukurova Üniversitesi biyoloji bölümünde eğitim görmeye başlayan Atay, mezuniyetine 3 ders kala yaşama amacından vazgeçemeyeceğini anlayarak okulu bıraktı. Sonrasında ise İstanbul Yeditepe Üniversitesi konservatuvar bölümünü burslu olarak kazandı.

Kamera karşısına ilk olarak 2007 senesinde "Arka Sıradakiler" isimli dizide Saffet karakterini canlandırarak geçti. Ardından birkaç dizi ve filmde daha rol aldı.

Sık sık sosyal medya mecrasından yaptığı hükümet karşıtı paylaşımlar ile gündeme geldi. 2013 senesinde Milletvekili Berat Albayrak'a ait olduğu iddia edilen e-maillerin yayınlanması üzerine başlatılan Redhack soruşturmasında 3 gün süre gözaltında tutuldu.

2018 senesinde Hakların Demokratik Partisi'nden Hatay milletvekili adayı oldu ve seçimi kazanarak ilk kez meclise girdi.

Barış Atay Nereli?


2015 senesinde İzmir doğumlu oyuncu Beste Kasapoğulları ile dünya evine giren Barış Atay, aslen Hatay Antakyalı'dır.
baris-atay
Barış Atay
Doğum: 1981-09-22 (42 yaşında)
Nereli: Hatay
Burç: Başak
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status