Bekir Pakdemirli kimdir?

bekir-pakdemirli Bekir Pakdemirli
Doğum:1973-11-10 (46 yaşında)
Nereli:Manisa
Burç:Akrep
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
bekir-pakdemirli
Bekir Pakdemirli
Doğum :1973-11-10 (46 yaşında)
Nereli :Manisa

Burç :

Akrep
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
bekir-pakdemirli
Bekir Pakdemirli, 1973 senesinde İzmir'de dünyaya gelmiştir. Babası eski Anavatan Partisi Manisa Milletvekili Ekrem Pakdemirli'dir. Ulaştırma, Maliye, Gümrük ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerinde de bulunan babası, traktörün yük kaldırmak için kullanılan parçasının başına çarpması sonucu ağır yaralanmış ve 2015 tarihinde hayatını kaybetmiştir. 2016 yılında ise kardeşi Ayşe Pakdemirli'yi, içinde bulunduğu aracın sel sularına kapılması sonucu kaybetmiştir. Eski Celal Bayar Üniversitesi Rektörü olan diğer kardeşi Mehmet Pakdemirli, 2016 yılında FETÖ soruşturmaları nedeniyle tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Toplam 4 kardeşi bulunmaktadır.

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Bekir Pakdemirli, mezuniyeti sonrası gıda, teknoloji ve otomotiv alanında faaliyet gösteren özel şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmıştır. Ayrıca Turkcell, BİM ve Albaraka Türk Bankası'nın yönetim kurulunda da yer almıştır.

2018 yılı genel seçimlerinde İzmir'de AK Parti'den milletvekili aday adayı olmuş ancak aday listesine girememiştir. Genel seçim sonrası ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamayla yeni kabinede "Tarım ve Orman Bakanı" olarak yer aldığı duyurulmuştur. Bu duyurunun ardından, yeni görevinin kendisi için de sürpriz olduğunu belirterek Cumhurbaşkanına teşekkür etmiştir.

Bekir Pakdemirli Nereli?


Deniz kaptanlığı, pilotluk ve amatör telsizcilik gibi hobileri olan Bekir Pakdemirli baba tarafından aslen Manisalı'dır.
İnstagram Fotoğrafları (49)
bekir-pakdemirli
Bekir Pakdemirli
Doğum: 1973-11-10 (46 yaşında)
Nereli: Manisa
Burç: Akrep
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status