Berat Albayrak kimdir?

berat-albayrak Berat Albayrak
Doğum:1978-02-21 (45 yaşında)
Nereli:Trabzon
Burç:Balık
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
berat-albayrak
Berat Albayrak
Doğum :1978-02-21 (45 yaşında)
Nereli :Trabzon

Burç :

Balık
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
berat-albayrak
1978 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen Berat Albayrak, Fatih Koleji'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezuniyeti sonrası ABD'ye giderek yüksek lisans eğitimi görmüş, bankacılık ve finans bölümünde doktorasını yapmıştır. İslam ile ilgili kaleme aldığı çok sayıda kitabı bulunan babası Sadık Albayrak, bir dönem Yeni Şafak Gazetesi'nde köşe yazıları yazmıştır. Serhat Albayrak isminde bir abisi vardır.

1999 senesinde Çalık Holding bünyesine Hazine Uzmanı olarak katılan ve 2002'de holdingin ABD ofisinde finans direktörü olarak görev yapan Berat Albayrak, 2006 yılında Türkiye'ye dönmesiyle birlikte aynı holdingin "Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı" görevine getirildi. 1 sene sonra 29 yaşındayken şirketin CEO'luğunu yapmaya başladı. 6 yıl Çalık Holding'in CEO'luk görevini yürüttü ve 2013 yılında bu görevden ayrılarak Sabah Gazetesi’nde köşe yazıları yazmaya başladı. Aynı zamanda Marmara Üniversitesinde finans alanında dersler verdi.

Berat Albayrak, ABD'deki bir konferansa konuşmacı olarak davet etmesi üzerine Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmış ve beraber yemek yemişlerdir. 2004 yılında ise o dönem başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük kızı Esra Erdoğan ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Ahmet Akif (2006), Emine Mahinur (2009) ve Sadık Eymen(2015) adında 2 erkek 1 kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Berat Albayrak'ın babası, bu evlilik fikrinin nasıl doğduğu sorusuna "Biz geleneklere göre hareket ettik." şeklinde cevap vermiştir. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan ile eski dost ve akraba olduklarını açıklamıştır.

İlk olarak 2015 yılında Ak Parti İstanbul Milletvekili olarak meclise girmiş bir süre sonra da "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı" görevine getirilmiştir. 2018 yılında yapılan genel seçimler sonrası ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla yeni kabinede "Hazine ve Maliye Bakanı" olarak yer aldığı duyurulmuştur.

Berat Albayrak Nereli?


İngilizce bilen evli ve üç çocuk babası Berat Albayrak aslen Trabzon Oflu'dur.
berat-albayrak
Berat Albayrak
Doğum: 1978-02-21 (45 yaşında)
Nereli: Trabzon
Burç: Balık
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status