Berkay Ateş kimdir?

berkay-ates Berkay Ateş
Doğum:1987-02-19 (35 yaşında)
Nereli:Ardahan
Burç:Kova
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
berkay-ates
Berkay Ateş
Doğum :1987-02-19 (35 yaşında)
Nereli :Ardahan

Burç :

Kova
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
berkay-ates
1987 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen Berkay Ateş'in, çocukluk yılları Bakırköy'de geçmiştir. Lise yıllarında Zeytinburnuspor'da profesyonel olarak futbol oynamıştır. Bir dönem İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik Bölümünde eğitim görmüştür. Burada okurken tiyatroya ilgi duymuş ve üniversitenin Gösteri Sanatları Kulübü’nde çeşitli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi'nde aldığı oyunculuk eğitiminin ardından Semaver Kumpanya isimli tiyatro topluluğuna katılmış sonrasında okuduğu İstatistik Bölümü'nü bırakarak tamamen tiyatroya yönelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuş, ayrıca Meltem Cumbul'dan oyunculuk eğitimleri almıştır.

2013 yılında "Yarım Kalan Mucize" isimli filmle ilk kez kamera karşısına geçmiş sonrasında 2016 yılında "İstanbul Sokakları" ve "Anne" gibi dizilerde karakterlere hayat vermiştir. 2015 yılında kendisinin de rol aldığı Abluka filmi, Venedik Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'ne layık görülürken, bu filmde gösterdiği performansla "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünün sahibi olmuştur. 2013 yılında tiyatrocu arkadaşları Can Kulan ve Emir Çubukçu ile birlikte kendi yazdıkları oyunları sergilemeyi planladıkları "Tiyatro D22"yi kurmuştur.

Şehir içindeki karmaşayı sevmediği için Büyükada'da yaşadığını ifade eden başarılı oyuncu, futbol oynadığı dönemde kendisine Galatasaray'dan teklif geldiğini fakat eğitimini düşünerek bunu reddettiğini söylemiştir. Kendisi gibi oyuncu olan Funda Eryiğit ile aşk yaşadığına dair haberler basında yer almıştır.

Berkay Ateş Nereli?


Fedakar ve güven veren bir ailede büyüdüğünü söyleyen Berkay Ateş, anne tarafından Malatya, baba tarafından ise aslen Ardahanlı'dır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Gülizar Fettah 2018
Anne - 2016 - 2017
berkay-ates
Berkay Ateş
Doğum: 1987-02-19 (35 yaşında)
Nereli: Ardahan
Burç: Kova
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Gülizar
Fettah 2018
Anne
- 2016 - 2017
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status