Beyazıt Öztürk kimdir?

beyazit-ozturk Beyazıt Öztürk
Doğum:1969-03-12 (52 yaşında)
Nereli:Artvin
Burç:Balık
Meslek:Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
beyazit-ozturk
Beyazıt Öztürk
Doğum :1969-03-12 (52 yaşında)
Nereli :Artvin

Burç :

Balık
Meslek :Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo
beyazit-ozturk
1969 senesinde polis bir babanın 2. çocuğu olarak Bolu'da dünyaya gelen Beyazıt Öztürk, babasının memuriyeti nedeniyle çocukluk ve gençlik yıllarını birçok farklı şehirde geçirdi. Kocaeli Gemlik Lisesi'ndeki eğitiminin ardından sanata ilgisi nedeniyle Eskişehir Anadolu Üniversitesi Seramik-Heykel bölümünde eğitim görmeye başladı. Aynı zamanda lisanslı olarak basketbol da oynadı. Babası 15 yaşındayken geçirdiği bir kalp krizi sonrası felç oldu ve 16 sene sonra da vefat etti.

Beyazıt Öztürk Eskişehir'de öğrenciyken özel bir radyoda programcı olarak çalıştı. Sunuculuk isteği "R" harfini söyleyemediği için kabul edilmedi. Ardından arkadaşlarının kurduğu "Genç Radyo"ya geçerek burada sunuculuk yapmaya başladı. Yine arkadaşlarıyla beraber çıkardığı "Gına" dergisinde karikatür çizdi. Aldığı bir teklif üzerine İstanbul'a yerleşti. Burada "Radyo Klas"da "Gece Tavuğu" programını başarılıyla sundu ve kendine has hayran kitlesi edindi. Kariyerine radyoculukla başlayan Beyazıt Öztürk 1995 senesinde "Number One TV"de program sunarak televizyon dünyasına ilk adımını attı. Ardından ismini tüm Türkiye'nin duymasını sağlayan "Beyaz Show" isimli programı sunmaya başladı. Kanal D'de cuma geceleri yayımlanan bu program tam 22 sene yayında kalarak önemli bir başarı elde etti. 2018 senesinde Acun Ilıcalı'nın sunduğu "O Ses Türkiye" isimli ses yarışmasında jüri üyesi olarak yer alacağı duyuruldu.

Beyazıt Öztürk Nereli?


Radyoculukla başladığı kariyerinde önemli başarılar elde eden ve insanların hafızasına Kanal D'de sunduğu "Beyaz Show" isimli programla kazınan ünlü sunucu Beyazıt Öztürk aslen Artvinli'dir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Yalan Dünya Rıza 2012
1 Erkek 1 Kadın Konuk Oyuncu 2012
Çok Güzel Hareketler Bunlar Konuk Oyuncu 2008
Karım ve Annem Levent 2004
Biz Size Aşık Olduk Cem 2002
beyazit-ozturk
Beyazıt Öztürk
Doğum: 1969-03-12 (52 yaşında)
Nereli: Artvin
Burç: Balık
Meslek: Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Yalan Dünya
Rıza 2012
1 Erkek 1 Kadın
Konuk Oyuncu 2012
Çok Güzel Hareketler Bunlar
Konuk Oyuncu 2008
Karım ve Annem
Levent 2004
Biz Size Aşık Olduk
Cem 2002
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status