Boran Kuzum kimdir?

boran-kuzum Boran Kuzum
Doğum:1992-10-01 (31 yaşında)
Nereli:Ankara
Burç:Terazi
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
boran-kuzum
Boran Kuzum
Doğum :1992-10-01 (31 yaşında)
Nereli :Ankara

Burç :

Terazi
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
boran-kuzum
1992 senesinde Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden emekli bir babanın ve güzel sanatlar üniversitesinden mezun bir annenin tek çocuğu olarak Ankara'da dünyaya gelen Boran Kuzum, kendi ifadesiyle çocuk yaşlardan itibaren oyuncu değil sanatçı olmak istedi. 2010 senesinde Ankara Çankaya Hürriyet Anadolu Lisesindeki eğitimini tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Ekomomi bölümünü kazandı. Bir sene bu üniversitede öğrenim gördü fakat okuduğu ekonomi bölümünün kendisine uygun olmadığını düşünerek okulu bıraktı. Bu kararını ailesine açamadığı için bir süre okula gider gibi yapıp cafe ve sinemalarda zaman geçirdi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazanmasıyla birlikte İstanbul'a yerleşti.

Üniversite eğitimi için Ankara'dan İstanbul'a gelen Boran Kuzum, ilk kez 2015 senesinde "Analar ve Anneler" isimli dizide canlandırdığı eczacı kalfası karakteriyle kamera karşısına geçti. Sonrasında sırasıyla "Muhteşem Yüzyıl-Kösem", "Vatanım Sensin" ve "Şahin Tepesi" gibi öne çıkan dizilerde rol aldı. Özellikle Vatanım Sensin dizisinde canlandırdığı "Leon" karakteriyle herkes tarafından tanınan oyuncu galine geldi.

Bir röportajında sanatçı bir aileden geldiğini, anne ve babasının sürekli resim yaptığını, hayatı boyunca sanat ile ilgilenmek istediğini, resim yapmayı çok sevdiğini, ilk deneme çekimlerine gittiğinde kendisine ifadesinin çok sert olduğunu ve ancak kötü çocuğu oynayabileceğini söylediklerini belirmiştir.

Boran Kuzum Nereli?


Televizyon ekranlarında canlandırdığı karakterler ile kısa zaman içerisinde hatırı sayılır sayıda hayran kitlesi edinen Boran Kuzum baba tarafından aslen Ankaralı'dır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
The Protector - 2018
Şahin Tepesi Efe 2018
Vatanım Sensin Leon 2016
boran-kuzum
Boran Kuzum
Doğum: 1992-10-01 (31 yaşında)
Nereli: Ankara
Burç: Terazi
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
The Protector
- 2018
Şahin Tepesi
Efe 2018
Vatanım Sensin
Leon 2016
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status