Bülent İnal kimdir?

bulent-inal Bülent İnal
Doğum:1973-05-19 (49 yaşında)
Nereli:Şanlıurfa
Burç:Boğa
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
bulent-inal
Bülent İnal
Doğum :1973-05-19 (49 yaşında)
Nereli :Şanlıurfa

Burç :

Boğa
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
bulent-inal
1973 senesinde PTT'de memur olarak çalışan bir babanın ve ebe bir annenin 3. çocuğu olarak Şanlıurfa'da dünyaya gelen Bülent İnal, 7 yaşındayken bölgedeki terör olayları sebebiyle ailesiyle birlikte İstanbul'a taşındı. 12 yaşına geldiğinde babasını kaybetti. Ardından annesi ve kardeşleriyle beraber, annesinin akrabalarının burada yaşaması dolayısıyla İzmir'e yerleşti. Lise son sınıfta Bornova Belediyesinin tiyatro kursuna kayıt olmasıyla birlikte tiyatroya ilk adımını attı. Biri erkek olmak üzere kendisinden büyük 2 kardeşi bulunmaktadır. Erkek kardeşi Ümit İnal eski profesyonel futbolcudur.

Lise son sınıfta tiyatroya ilgi duymaya başlayan Bülent İnal, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümününde eğitim gördü. ilk kez 1992 senesinde "Mahallenin Muhtarları" isimli diziyle kamera karşısına geçti. Sonraki senelerde sırasıyla "Kurşun Yarası", "Ihlamurlar Altında", "Tatar Ramazan", "Babam ve Ailesi" ve "Payitaht Abdülhamit" gibi öne çıkan dizilerde rol altı. Özellikle Tuba Büyüküstün ile birlikte başrol oyunculuğunu üstlendiği "Ihlamurlar Altında" dizisiyle çıkış yakaladı. 2017 yapımı dönemim reyting rekorları kıran dizisi "Payitaht Abdülhamit"de canlandırdığı "Sultan Abdülhamit" karakteriyle ise herkes tarafından tanınan oyuncu haline geldi. Bu dizideki performansıyla Radyo Televizyon ve Gazetecilik Derneği tarafından "Yılın En İyi Erkek Oyuncu Ödülüne" layık görüldü. Ayrıca Petrol Ofisi gibi markaların reklamlarında da boy gösterdi.

Bir röportajında, Şanlıurfa'daki çocukluk yıllarında sıkça damda uyuduğunu, 12 yaşında babasını kaybettiğinde içine kapandığını fakat annesinin babasının eksikliğini hiç hissettirmediğini ayrıca çocukluğunda Kadir İnanır ve Türkan Şoray hayranı olduğunu söylemiştir.

Evliliği ve çocuğu


2011 senesinde kendisinden 13 yaş küçük eşi, sanat yönetmeni asistanı Melis Tüysüz ile evlendi. Bu evliliğinden 2012 senesinde "Çınar" isminde bir oğlu dünyaya geldi. Eşi Melis Tüysüz'ün annesi Reyhan Tüysüz, Okan Bayülgen ve Seba Tümer gibi isimlerin programlarında yönetmenlik yapmasıyla tanınmaktadır.

Bülent İnal Nereli?


Galatasaray takımını tutan, 1.84 m. boyundaki başarılı oyuncu Bülent İnal baba tarafından aslen Şanlıurfa Hilvanlı'dır. Ayrıca bir söyleşide annesinin Bitlis doğumlu olduğunu da açıklamıştır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Payitaht Abdülhamid Abdulhamid Han 2017
Son Destan Destan 2017
Babam ve Ailesi Kemal İpekçi 2016
Urfalıyam Ezelden Cemal Bozoğlu 2014
Tatar Ramazan Tatar Ramazan 2013
Bir Çocuk Sevdim Timur 2011
Bitmeyen Şarkı Yaman 2010
bulent-inal
Bülent İnal
Doğum: 1973-05-19 (49 yaşında)
Nereli: Şanlıurfa
Burç: Boğa
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Payitaht Abdülhamid
Abdulhamid Han 2017
Son Destan
Destan 2017
Babam ve Ailesi
Kemal İpekçi 2016
Urfalıyam Ezelden
Cemal Bozoğlu 2014
Tatar Ramazan
Tatar Ramazan 2013
Bir Çocuk Sevdim
Timur 2011
Bitmeyen Şarkı
Yaman 2010
il_sec
burc_sec
Yorumlar
Seyhan aktaş  2019-06-06
Ihlamurlar altında dizisini unutmuşsunuz biz bülent beyefendiyi o filmimde tanıdık


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status