Burcu Biricik kimdir?

burcu-biricik Burcu Biricik
Doğum:1989-05-04 (34 yaşında)
Nereli:Antalya
Burç:Boğa
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
burcu-biricik
Burcu Biricik
Doğum :1989-05-04 (34 yaşında)
Nereli :Antalya

Burç :

Boğa
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
burcu-biricik
1989 senesinde Antalya'da dünyaya gelen Burcu Biricik, bir süre sonra anne ve babasının ayrılması nedeniyle annesiyle beraber dedesinin yanına yerleşti. Aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla satış danışmanlığı gibi işlerde çalıştı. Lisede okulun tiyatro topluluğuna katılmasıyla birlikte oyunculuğa ilk adımını attı. 17 yaşındayken katıldığı bir güzellik yarışmasında birinci oldu. İzmir Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi gördü. Kendisinden büyük "Bekir Biricik" isminde bir de abisi bulunmaktadır. Annesi "Müberra Sırçacı" daha sonra bir evlilik daha yapmıştır.

Burcu Biricik ilk kez, 2007 yılında Show TV ekranlarından yayımlanan ve Tolgahan Sayışman'ın başrolünü üstlendiği "Maçolar" filmiyle kamera karşısına geçti. Sonraki senelerde sırasıyla "Muhteşem Yüzyıl", "Beni Böyle Sev", "Şeref Meselesi" ve "Kuzgun" gibi öne çıkan dizilerde yer aldı. Bu yapımlarda gösterdiği performans sonrası kısa süre içerisinde herkes tarafından tanınan oyuncu haline geldi. Ayrıca kadın giyim markası Penti'nin reklam yüzü oldu.

Evliliği


2016 senesinde reklam yönetim danışmanlığı sektöründe faaliyet gösteren Kokarca Medya'nın kurucusu ve sahibi "Emre Yetkin" ile dünya evine girdi.

Bir röportajında, çocukluğunda abisinin şortuyla sokaklarda dolandığını, mahallesindeki tüm erkek oyunlarına katıldığını, erkek çocuğu gibi büyüdüğünü, zamanın kendisini yavaş yavaş hanımefendileştirdiğini ayrıca öz babasıyla hiç görüşmediğini, yemek yapmayı çok sevdiğini, dışarıda vakit geçirmekten hoşlanmadığını ve yabancı dizi izlemeye bayıldığını söylemiştir.

Burcu Biricik Nereli?


İnstagram hesabını aktif olarak kullanan ve bu mecrada 1.5 milyonu aşkın kişi tarafından takip edilen, 1,7 m. boyundaki başarılı oyuncu Burcu Biricik anne ve baba tarafından aslen Antalya Elmalılı'dir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Kuzgun Dila 2019
8. Gün Bahar Yüksel 2018
Hayat Şarkısı Hülya 2016 - 2017
Şeref Meselesi Kübra Güngör 2014
Düşman Kardeşler - 2012
Beni Böyle Sev Seda 2012
burcu-biricik
Burcu Biricik
Doğum: 1989-05-04 (34 yaşında)
Nereli: Antalya
Burç: Boğa
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Kuzgun
Dila 2019
8. Gün
Bahar Yüksel 2018
Hayat Şarkısı
Hülya 2016 - 2017
Şeref Meselesi
Kübra Güngör 2014
Düşman Kardeşler
- 2012
Beni Böyle Sev
Seda 2012
il_sec
burc_sec
Yorumlar
MehtP  2019-10-17
Senin çok büyük hayranınım kuzgun disisinde çok güzel rol yapiyorsunuz sizin en kısa zamanda tekrar dizi yapmanizi istiyorum


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status