Büşra Develi kimdir?

busra-develi Büşra Develi
Doğum:1993-08-25 (28 yaşında)
Nereli:Kocaeli
Burç:Başak
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
busra-develi
Büşra Develi
Doğum :1993-08-25 (28 yaşında)
Nereli :Kocaeli

Burç :

Başak
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
busra-develi
Büşra Develi, 1993 senesinde ticaretle uğraşan bir babanın ve ev hanımı bir annenin çocuğu olarak Kocaeli'nin İzmit ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul yıllarında ailesiyle birlikte Antalya'ya taşındı. Ortaokul ve liseyi Antalya'da tamamladı. Lise döneminde anne ve babası boşandı. Babası Kocaeli'ne dönerken, kendisi annesiyle birlikte Antalya'da yaşamaya devam etti. 2007 senesinde ünlü olmadan önce İlyas Yalçıntaş’ın "İncir" isimli şarkısının klibinde oynadı. Annesiyle boşanması nedeniyle tepki olarak yıllarca babasıyla konuşmadı. İletişime geçtikten kısa bir süre sonra ise şeker hastalığı sebebiyle babasını kaybetti. Toplam 4 kız kardeştir.

Çocukluktan itibaren oyuncu olma hayali kuran Büşra Develi, lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazandı. Üniversitenin 3. sınıfında "Tatlı Küçük Yalancılar" dizisi için başrol teklifi aldı. Bu fırsatı daha iyi değerlendirebilmek amacıyla üniversite öğrenimini dondurdu. Bu dizideki başarılı oyunculuk performansının ardından 2016'da "Tatlı İntikam" ve 2018'de "Fi" gibi öne çıkan yapımlarda oynayarak kariyerinde önemli bir yükseliş yakaladı. Özellikle bir internet dizisi olan Fİ'de canlandırdığı "Bilge" karakteri ile büyük bir beğeni kazandı.

2015 senesinde "Tatlı Küçük Yalancılar" dizisinin setinde tanıştığı Oyuncu Burak Deniz ile aşk yaşamaya başladı.

Ünlü Fransız Oyuncu Juliette Binoche'ye benzetilen Büşra Develi bir röportajında, boş zamanlarında kitap okuyup film izlediğini ve günlük tuttuğunu söylemiştir.

Büşra Develi Nereli?


Sosyal medyada kendisine has hayran kitlesi bulunan 1.80 boyundaki başarılı oyuncu Büşra Develi aslen Kocaeli İzmitli'dir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Mehmed Bir Cihan Fatihi Eleni 2018
Çİ Bilge 2017
Bilge 2017
Tatlı İntikam Rüzgar 2016
Tatlı Küçük Yalancılar Selin 2015
busra-develi
Büşra Develi
Doğum: 1993-08-25 (28 yaşında)
Nereli: Kocaeli
Burç: Başak
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Mehmed Bir Cihan Fatihi
Eleni 2018
Çİ
Bilge 2017
Bilge 2017
Tatlı İntikam
Rüzgar 2016
Tatlı Küçük Yalancılar
Selin 2015
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status