Çağla Şikel kimdir?

cagla-sikel Çağla Şikel
Doğum:1979-01-02 (44 yaşında)
Nereli:Kars
Burç:Oğlak
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    facebook_logo  
cagla-sikel
Çağla Şikel
Doğum :1979-01-02 (44 yaşında)
Nereli :Kars

Burç :

Oğlak
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      facebook_logo
cagla-sikel
1979 senesinde mali müşavir bir babanın 2. çocuğu olarak İstanbul Bakırköy'de dünyaya gelen Çağla Şikel, balet olan amcasından etkilenerek 4-5 yaşlarında balerin olmaya karar verdi. İlkokul yıllarında, Bakırköy'de bulunan bir bale kursuna yazıldı. Aynı zamanda Kadıköy Konservatuvarı'nda eğitim görmeye başladı. Ortaokul 1. sınıfta, konservatuvar eğitimi gördüğü Kadıköy'ün oturduğu bölgeye uzak olması nedeniyle okul değiştirme kararı aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın sınavlarına girdi ve kazanarak eğitimini burada sürdürmeye başladı. Kendisinden 1.5 yaş büyük "Berna" isminde bir de ablası bulunmaktadır.

Uzun yıllar boyunca balerin olarak sahnelerde yer alan Çağla Şikel, bir dans gösterisinde tanıştığı Uğurkan Erez'in önerisiyle 1997 senesinde "Miss Turkey" güzellik yarışmasına katılmaya karar verdi. Burcu Esmersoy ile yarıştığı bu organizasyonda 1. olmasından sonra balerinlikten mankenliğe geçiş yaptı. 1997-2003 yıllarında Yunanistan, Çin ve Rusya gibi çeşitli ülkelerde defilelere çıktı. İlk defa oyuncu olarak 2000 senesinde "Zehirli Çiçek" isimli diziyle kamera karşısına geçti. 2004'de "Cennet Mahallesi" dizisinde "Sultan" karakterine hayat vererek kariyerinde önemli bir yükseliş yakaladı. "Magazin D" ve "Çağla İle Yeni Bir Gün" gibi çeşitli televizyon programlarında sunuculuk yaptı. Ayrıca Vernel, Hepsiburada, ABC ve Enpara gibi markaların reklamlarında boy gösterdi. 2017'de evde çocuklarıyla yaptığı aktivitelerini ve kendi uğraşlarını yayımladığı "Çağla" isimli Youtube kanalını açtı.

Bir dönem Beyazıt Öztürk ile sevgililik yaşayan Çağla Şikel, 4 senelik birlikteliğin ardından şarkıcı Emre Altuğ ile 2004 senesinde hayatını birleştirdi. Bu evliliğinden "Kuzey" ve "Uzay Tuncer" isimli 2 erkek çocuğu dünyaya geldi. Çift 2015 tarihinde ise boşanma kararı aldı.

Bir röportajında, boyunun lise yıllarına kadar normal boyutlarda seyrettiğini, çok takıntılı bir yapının olduğunu ve başka bir iş olarak garsonluk yapabileceğini söylemiştir.

Çağla Şikel nereli?


1.8 m. boyundaki balerin, manken, oyuncu ve sunucu Çağla Şikel, Çerkez kökenli olan anne tarafından Adanalı, Azerbaycan kökenli olan baba tarafından ise aslen Karslı'dır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Dostlar Mahallesi Seher 2017
Görgüsüzler Sultan 2008
Kavak Yelleri Yasemin 2007
Cennet Mahallesi Sultan 2004
Zehirli Çiçek Nazan 2000
cagla-sikel
Çağla Şikel
Doğum: 1979-01-02 (44 yaşında)
Nereli: Kars
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Dostlar Mahallesi
Seher 2017
Görgüsüzler
Sultan 2008
Kavak Yelleri
Yasemin 2007
Cennet Mahallesi
Sultan 2004
Zehirli Çiçek
Nazan 2000
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status