Cahit Turhan kimdir?

cahit-turhan Cahit Turhan
Doğum:1960-04-29 (62 yaşında)
Nereli:Trabzon
Burç:Boğa
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
cahit-turhan
Cahit Turhan
Doğum :1960-04-29 (62 yaşında)
Nereli :Trabzon

Burç :

Boğa
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
cahit-turhan
1960 senesinde Trabzon'da dünyaya gelen Mehmet Cahit Turhan, 21 yaşında 1981'de Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini de bu üniversitede tamamladı ve 1985 yılında mühendis olarak Karayolları Genel Müdürlüğü’nde kariyerine başladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nde, büro mühendisliği ve kontrol şefliği gibi görevlerde bulunmuş ardından 1997 senesinde başmühendis olarak bünyesinde çalışmaya başladığı İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü'nde, Bölge Müdürülüğüne kadar yükselmiştir. 2005-2015 seneleri arasında ise Karayolları Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. Karayolları Genel Müdürlüğü'nden emekliye ayrıldıktan sonra 2015 senesinde Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirilmiş, ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Danıştay üyeliğine atanmış ve yaklaşık 1 sene bu görevi yürütmüştür. Ayrıca Kalyon İnşaat, Kolin İnşaat ve Cengiz İnşaat iş birliğiyle oluşturulan Kuzey Marmara Otoyolları konsorsiyumunun CEO'luğunu da yapmıştır.

2018 genel seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabinede "Ulaştırma ve Altyapı Bakanı" olarak yer aldığı duyurulmuştur. Bu duyuru sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etmiş ve sürdürülebilir bir ulaştırma sistemi kurma vizyonlarının olduğunu belirtmiştir.

Cahit Turhan Nereli?


Evli ve üç çocuk babası olan Mehmet Cahit Turhan aslen Trabzonlu'dur.
cahit-turhan
Cahit Turhan
Doğum: 1960-04-29 (62 yaşında)
Nereli: Trabzon
Burç: Boğa
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status