Can Dündar kimdir?

can-dundar Can Dündar
Doğum:1961-06-16 (62 yaşında)
Nereli:Ankara
Burç:ikizler
Meslek:Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
can-dundar
Can Dündar
Doğum :1961-06-16 (62 yaşında)
Nereli :Ankara

Burç :

ikizler
Meslek :Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo      facebook_logo
can-dundar
1961 senesinde Milli İstihbarat Teşkilatında(MİT) görevli bir babanın tek çocuğu olarak Ankara'da dünyaya gelen Can Dündar, ortaokul, lise ve üniversite eğitimlerini Ankara'da gördü. Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde siyaset bilimi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2010'da babası Ali Rıza Dündar'ı kaybetti.

Üniversite mezuniyeti sonrası gazetecilik mesleğine aktif olarak adım atan Can Dündar, 18 yaşındayken ilk olarak Yankı Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Daha sonra sırasıyla Hürriyet, Nokta ve Söz gibi kurumlarda görev yaptı. 1989'da günün siyasi gelişmelerinin değerlendirildiği "32. Gün" isimli programın ekibinde yer almasıyla birlikte kariyerinde yükselişe geçti. Sonraki senelerde çeşitli televizyon kanallarında yaptığı programlar ile adından söz ettirmeye başladı. 1994'de Aktüel ve Yeni Yüzyıl gibi gazetelerde köşe yazıları yazdı. Bir dönem yaptığı belgesel programlarıyla ekranlarda görüldü. 2010-2011 seneleri arasında NTV kanalında ana haber bültenini sundu.

Mit Tırları Davası


2015 senesinde Hatay'da silah taşıdığı iddia edilen MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili Cumhuriyet Gazetesinde kaleme aldığı "İşte Erdoğan'ın yok dediği silahlar" başlıklı yazısı bir anda ülke gündemine oturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamayla Can Dündar'ın devlet sırlarını açığa çıkarması nedeniyle bedel ödeyeceğini söyledi. Aynı günlerde Can Dündar "devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama" gibi bir dizi suçlamayla tutuklanarak cezaevine konuldu. 3 ay sonra ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 2016 yılında mahkemece, "devletin gizli belgelerini yayımlamak suçuyla" 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Davanın temyiz sürecinde can güvenliğinin olmadığını öne sürerek Almanya'ya kaçtı.

Can Dündar Eşi


1988 senesinde Dilek Dündar ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden kendisi gibi gazeteci olan Ege isimli bir erkek çocuğu oldu.

Can Dündar Nereli?


Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve bir süredir Almanya'da yaşadığı bilinen Can Dündar, aslen Ankaralı'dır.
can-dundar
Can Dündar
Doğum: 1961-06-16 (62 yaşında)
Nereli: Ankara
Burç: ikizler
Meslek: Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status