Canan Karatay kimdir?

canan-karatay Canan Karatay
Doğum:1943-03-02 (79 yaşında)
Nereli:Elazığ
Burç:Balık
Meslek:Akademisyen
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    facebook_logo  
canan-karatay
Canan Karatay
Doğum :1943-03-02 (79 yaşında)
Nereli :Elazığ

Burç :

Balık
Meslek :Akademisyen
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      facebook_logo
canan-karatay
1943 senesinde avukat bir babanın ve fizik öğretmeni bir annenin 2. çocuğu olarak Elazığ'da dünyaya gelen Canan Karatay, orta okula kadar olan öğrenimini Elazığ'da tamamladı. Ardından yatılı olarak Üsküdar Amerikan Kız Lisesinde eğitim gördü. 1967 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamlayarak doktorluk kariyerine başladı. 3 kız kardeşi bulunmaktadır. 35 yaşında görücü usulü tanıştığı öğretim üyesi eşi Ali Başak Karatay ile 1979 senesinde dünya evine girdi.

Üniversite mezuniyeti sonrası İstanbul Üniversitesi'nin tedavi kliniğinde iç hastalıkları alanında uzmanlık eğitimini tamamladı. 1972 yılında kazandığı İngiliz Hükümet bursu sonucu 2 yıl İngiltere'de kardiyoloji alanında eğitim gördü. 1974 senesinde İngiltere'den döndükten sonra 2 yıl boyunca İstanbul Üniversitesi tedavi kliniğinde baş asistan olarak görev yaptı.

Dünyada ilk kalp nakli ameliyatını gerçekleştiren ekibin yanında da çalışmalarda bulunan Canan Karatay, 1979 senesinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde doçent oldu. 2011 senesinde ilk kitabı olan "Karatay Diyeti"ni okuyuculara sundu. Obezite, diyet ve sağlıklı yaşam konularında birçok kitap yayımladı. Ayrıca çeşitli televizyon programına katılarak izleyicilerin sorularını cevapladı.

Sık sık verdiği beslenme önerileriyle gündeme gelen Canan Karatay, özelikle ekmek, pirinç, makarna ve şekerin tüketilmemesi konusundaki uyarılarıyla hafızalara kazınmıştır. 2015 senesinde yaptığı "Gebelikte şeker yüklemesi testi bebeği zehirliyor" açıklaması nedeniyle hakkında açılan soruşturma sonucunda 2018 tarihinde 15 gün meslekten men edilmiştir.

Canan Karatay Nereli?


İlaç endüstrisine hizmet edenlerle değil hakiki hekimlerle büyüdüğünü belirten Canan Karatay, baba tarafından aslen Elazığlı'dır.
canan-karatay
Canan Karatay
Doğum: 1943-03-02 (79 yaşında)
Nereli: Elazığ
Burç: Balık
Meslek: Akademisyen
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec
Yorumlar
RIFKI  2018-10-27
45 yasindayim, heryerim iflas etmisti... özelikle öel bir yerim, neyse karatay diyetiyle 18 kilo verdim, sonra yeniden tas gibi oldum,,,, tam anlamiyla TASS TASS gibi oldu..performansim geri döndü


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status