Cedi Osman kimdir?

cedi-osman Cedi Osman
Doğum:1995-04-08 (27 yaşında)
Nereli:Makedonya
Burç:Koç
Meslek:Basketbolcu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
cedi-osman
Cedi Osman
Doğum :1995-04-08 (27 yaşında)
Nereli :Makedonya

Burç :

Koç
Meslek :Basketbolcu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
cedi-osman
1995 senesinde Makedonya'da dünyaya gelen Cedi Osman, 4 yaşındayken ailesiyle Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya taşındı. 6 yaşında ailesinin yönlendirmesiyle Saraybosna'nın "KK Bosna" takımında hobi olarak basketbola başladı. 13 yaşında ailesiyle birlikte İstanbul'a taşınması sonrası Anadolu Efes basketbol takımının altyapısına kayıt oldu. 2008 senesinde Türk vatandaşlığına geçti. Kendisinden 4 yaş büyük "Dzaner Osman" isminde basketbolcu bir de abisi bulunmaktadır.

Anadolu Efes'in pilot takımı Pertevniyal altyapıda gösterdiği başarılı performans sonrası, 2013 yılında 18 yaşındayken Anadolu Efes A takımıyla antrenmanlara çıkmaya ve aynı zamanda Türkiye A Milli takımının formasını giymeye başladı. 4 sene boyunca mavi beyazlı formayı giydi. 2017 senesinde NBA ekiplerinden Cleveland Cavaliers ile 8.5 milyon dolar maaş karşılığında 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Bir röportajında, sürekli pozitif düşünmeye çalıştığını, enerjik bir yapısının olduğunu, kız arkadaşıyla yemek yapmayı sevdiğini, gece hayatının olmadığını ve alkol kullanmadığını söylemiştir. Ayrıca bir dönem 1.87 boyundaki Voleybolcu Deniz Mergen ile sevgili olduklarına dair haberlerle gündeme geldi.

Cedi Osman nereli?


Yakışıklılığı ve başarısı ile hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinen, 2.04 m boyundaki Basketbolcu Cedi Osman, anne tarafından Bosna Hersek, baba tarafından ise aslen Makedonyalı'dır.
cedi-osman
Cedi Osman
Doğum: 1995-04-08 (27 yaşında)
Nereli: Makedonya
Burç: Koç
Meslek: Basketbolcu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status