Cem Yılmaz kimdir?

cem-yilmaz Cem Yılmaz
Doğum:1973-04-23 (50 yaşında)
Nereli:Sivas
Burç:Boğa
Meslek:Komedyen
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
cem-yilmaz
Cem Yılmaz
Doğum :1973-04-23 (50 yaşında)
Nereli :Sivas

Burç :

Boğa
Meslek :Komedyen
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
cem-yilmaz
1973 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Cem Yılmaz, ilkokul ve ortaokul eğitimlerini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1 kız ve 1 erkek kardeşi bulunmaktadır. Kız kardeşi Özge Çevik, komedyen Tolga Çevik ile evlidir.

Evde kendince karikatürler çizen Cem Yılmaz'ın kaderi, babasının bu karikatürleri dükkanında sergilemesi sonucu değişir, çünkü bu karikatürleri gören Leman Mizah Dergisi’nin yöneticisi ona iş teklif etmiştir.

Üniversite'de eğitim görürken Leman Dergisi'nde karikatürist olarak çalışmış ve ilk gösterisini Leman Kültür Merkezi'nde yapmıştır. Sonrasında ise Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başlamıştır.

1998 senesinde "Her Şey Çok Güzel Olacak" filmi ile ekranlarda görülmeye başlayan komedyen daha sonra bir dizi filmde rol almış ve 2008 senesinde aynı zamanda yapımcılığını üstlendiği "A.R.O.G" filmi ile izleyici karşısına çıkmıştır."A.R.O.G" filmi izleyiciler tarafından çok beğenilmiş ve milyonlarca kez izlenmiştir.

Sonrasında 2008 yılında "A.R.O.G", 2010'da "Yahşi Batı", 2013'te stand-up gösterisi "CM101MMXI Fundamentals", 2014'te "Pek Yakında" ve son olarak 2015 yılında "Ali Baba ve 7 Cüceler" isimli projelerin yapımcılığını üstlenmiş ve bu projelerde de izlenme rekorları kırmıştır.

Kariyerinde bir çok ödül kazanmış aynı zamanda Türk Telekom ve Türkiye İş Bankası gibi Türkiye'nin önde gelen kurumlarının reklam yüzü olmuştur.

2012 yılında dört aylık hamile eşi Ahu Yağtu ile dünya evine giren Cem Yılmaz, 2013 yılında bu evliliğini sonlandırdı. 2018'de ise Defne Samyeli ile sevgili olmasıyla gündeme geldi.

Cem Yılmaz Nereli?


Anne tarafından Edirneli olan başarılı komedyen Cem Yılmaz, baba tarafından ise Sivaslı'dır.
cem-yilmaz
Cem Yılmaz
Doğum: 1973-04-23 (50 yaşında)
Nereli: Sivas
Burç: Boğa
Meslek: Komedyen
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status