Cengiz Semercioğlu kimdir?

cengiz-semercioglu Cengiz Semercioğlu
Doğum:1967-10-28 (53 yaşında)
Nereli:Tekirdağ
Burç:Akrep
Meslek:TV Programcısı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
cengiz-semercioglu
Cengiz Semercioğlu
Doğum :1967-10-28 (53 yaşında)
Nereli :Tekirdağ

Burç :

Akrep
Meslek :TV Programcısı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
cengiz-semercioglu
Almanya'da yaşayan bir ailenin çocuğu olarak 1967 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen Cengiz Semercioğlu, İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünde eğitim gördü. Öğrencilik yıllarında aynı zamanda Nokta Dergisi'nde muhabirlik yaptı. Bu kurum bünyesinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra tiyatro üzerine yazılar yazıp oyunlar sergilemeye başladı. Biri yapımcı biri bankacı olmak üzere 2 kardeşi bulunmaktadır.

Lise yıllarında da tiyatroya ilgi duyduğunu ve arkeoloji üzerine kariyer yapmayı hiç düşünmediğini ifade eden Cengiz Semercioğlu, 24 yaşındayken Nokta Dergisi'ndeki görevinden ayrılarak Hürriyet Gazetesi'ne geçti. Hürriyet Gazetesinde televizyon eleştiriciliği üzerine yazılar yazdı. 7 sene sonra ise yazılarını Star Gazetesi'ne taşıdı. 2000 senesinde Cine 5 kanalında hazırlayıp sunduğu "Başka Yerde Yok" isimli programla kariyerindeki en büyük çıkışı yaptı. Daha sonra Habertürk, Star Tv, CNN Türk ve Tv8 kanallarında "Full Ekran", "İki Laf Edelim" ve "Duymayan Kalmasın" gibi çeşitli magazin programları hazırlayıp sundu. Aynı zamanda Hürriyet Gazetesinin Kelebek köşesinde televizyon eleştirmenliği üzerine yazılarına devam etti.

Bir röportajında, çocukken annesiyle babasının Almanya'da yaşadığını Türkiye'ye geldiklerinde kendilerine Türkiye'de olmayan hediyeler getirdiklerini, küçükken futbolcu olmak istediğini ve ünlü kişilerin bazılarının köşesinde yazdığı yazılar nedeniyle kendisiyle konuşmadığını söylemiştir.

Evliliği ve Çocukları


2009 senesinde 4 yıldır beraber olduğu Sabah Gazetesi Reklam Grup Koordinatörü Berna Bayık ile hayatını birleştirdi. Bu evliliğinden Pera (2011 d.) isimli bir kızı ve Pars (2015 d.) isminde bir oğlu dünyaya geldi.

Cengiz Semercioğlu Nereli?


Evli, 1'i kız olmak üzere 2 çocuk sahibi, köşe yazarı, televizyon eleştirmeni, sunucu ve gazeteci Cengiz Semercioğlu baba tarafından aslen Tekirdağlı'dır.
cengiz-semercioglu
Cengiz Semercioğlu
Doğum: 1967-10-28 (53 yaşında)
Nereli: Tekirdağ
Burç: Akrep
Meslek: TV Programcısı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status