Defne Samyeli kimdir?

defne-samyeli Defne Samyeli
Doğum:1972-07-01 (51 yaşında)
Nereli:İstanbul
Burç:Yengeç
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
defne-samyeli
Defne Samyeli
Doğum :1972-07-01 (51 yaşında)
Nereli :İstanbul

Burç :

Yengeç
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
defne-samyeli
1972 senesinde Amiral bir babanın ilk çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya gelen Defne Samyeli, küçük yaşlardan itibaren şarkıcı olma hayalleri kurdu. 9 aylıkken konuşmaya başladı. 2.5 gibi erken bir yaşta ise okumayı öğrendi. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra 1991 senesinde Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümünden mezun oldu. 13 yaşındayken babasını kaybetti. Suhan isminde bir de erkek kardeşi vardır.

Defne Samyeli, şarkıcı olma hayalini gerçekleştirmek amacıyla 7 yaşındayken TRT Çocuk Korosu girdi. İlk kez 1979 senesinde bu koro ekibiyle birlikte TRT ekranlarında yayımlanan konserlerde yer alarak televizyon dünyasına adım attı. Yine o yıllarda çeşitli reklam filmlerinde oynadı. 1991 senesinde annesinin ve arkadaşlarının ısrarıyla katıldığı Türkiye Güzellik Yarışması'nda 3. oldu. Bu başarının ardından kendisine gelen sunuculuk teklifini kabul ederek kariyerinde yükselişe geçti. "Salı Pazarı" ve "Şakalamaca" gibi çeşitli programlar yaptı. Ardından Kanal D ve Show Tv gibi önemli kanalların ana haber sunuculuğu görevlerinde bulundu. Ayrıca çocukluk hayali olan şarkıcılıktan da vazgeçmeyerek "Tek Başına" isimli bir albümünü dinleyicilere sundu. Burada beklediği başarıyı yakalamayınca tekrar televizyon dünyasına döndü. Bir dönem A Haber'de de programlar yapan Defne Samyeli, 1 sene çalıştığı bu kurumdan "editoryal uyuşmazlık" sebebiyle ayrılarak haber yayıncılığına son verme kararı aldı. 2013'de "Babam Sınıfta Kaldı", 2015'de "Kurtlar Vadisi Pusu" ve 2018'de "İstanbullu Gelin" dizilerinde karakterlere hayat verdi. Radikal, Milliyet ve Güneş gibi gazetelerde köşe yazıları yazdı.

1995 senesinde kendisinden 12 yaş büyük Mimar Eren Tal ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden "Deren Talu" isimli bir kız çocuğu dünyaya geldi. Bir dönem rahim ağzı kanseri ile mücadele etti. Hastalığın erken teşhisiyle birlikte uygulanan tedavinin ardından kısa zamanda sağlığına kavuştu. 2010 yılında aldatıldığını öne sürerek boşanma davası açtı ve bu evliliğine son verdi. Hatta bir duruşmada rahim ağzı kanserine, çok eşli cinsel yaşamı olan eşinden cinsel yolla bulaşan bir virüs sebebiyle yakalandığını söyledi. 2018 senesinde ise Cem Yılmaz ile sevgili olduklarına dair haberler basında yer aldı.

Defne Samyeli Nereli?


Sunuculuk, Oyunculuk, Şarkıcılık, Mankenlik gibi çeşitli alanlarda çalışmalarda bulunan ünlü isim Defne Samyeli, anne tarafından Adana, baba tarafından ise aslen İstanbullu'dur. Malatyalı olduğu yönündeki yazıları bir röportajında yalanlamıştır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
İstanbullu Gelin - 2017
Babam Sınıfta Kaldı Çiğdem Akbulut 2013
defne-samyeli
Defne Samyeli
Doğum: 1972-07-01 (51 yaşında)
Nereli: İstanbul
Burç: Yengeç
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
İstanbullu Gelin
- 2017
Babam Sınıfta Kaldı
Çiğdem Akbulut 2013
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status