Derya Tuna kimdir?

derya-tuna Derya Tuna
Doğum:1965-07-19 (57 yaşında)
Nereli:Sivas
Burç:Yengeç
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
derya-tuna
Derya Tuna
Doğum :1965-07-19 (57 yaşında)
Nereli :Sivas

Burç :

Yengeç
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo
derya-tuna
1965 senesinde 5 çocuklu ailenin bir ferdi olarak İstanbul'da dünyaya gelen Derya Tuna, bu şehirde büyüdü. Gençlik yıllarında bir arkadaşının annesinin önerisiyle mankenlik yapmaya başladı. Ardından aldığı şarkıcılık teklifini kabul ederek bir süre çeşitli mekanlarda sahne aldı. 3'i kız 1'i erkek olmak üzere 4 kardeşi bulunmaktadır.

İstanbul'da 2. sınıf gazinolarda sahne alan Derya Tuna, 18 yaşındayken İbrahim Tatlıses ile birlikte yer aldığı "Günah" isimli filmle hayatında yeni bir döneme yelken açtı. Bu filmin setinde tanıştığı İbrahim Tatlıses ile 1983 senesinde dünya evine girdi. 1985'de "Yalnızım" ve 1987'de "Gül Benim" isimli filmlerde de oynadıktan sonra ise oyunculuk kariyerini dondurdu. Bir dönem magazin dergisinde köşe yazıları kaleme aldı. 2018'de ise "4 Kadın" isimli sabah programını sunmaya başladı.

Evliliği ve Çocuğu


1983 senesinde İbrahim Tatlıses ile dünya evine giren Derya Tuna, 18 yıl süren evliliğini 2001 senesinde sonlandırdı. Bu evliliğinden İdo isimli bir erkek çocuğu dünyaya geldi. 1992 doğumlu İdo Tatlıses de babası gibi şarkıcılık yapmaktadır.

Bir röportajında, yengeç burcu olarak yemek yapmayı ve mutfağa girmeyi çok sevdiğini, duygusal yapıda insan olduğunu, her şeyi içinde yaşadığını, zaman zaman ağladığını fakat gözyaşlarını kimseye göstermediğini, erkeklerle ile kadınların eşit mesafede olmadığını ve yanında bir erkeğin yokluğunu hissettiğini söylemiştir.

Derya Tuna Nereli?


İstanbul Etiler'deki Tatlıses Kebap'ın yönetimini üstlenen ve kendisine gelen oyunculuk tekliflerini kabul etmediğini belirten ünlü isim Derya Tuna anne tarafından Selanik baba tarafından ise aslen Sivaslı'dır.
derya-tuna
Derya Tuna
Doğum: 1965-07-19 (57 yaşında)
Nereli: Sivas
Burç: Yengeç
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status