Edis Görgülü kimdir?

edis-gorgulu Edis Görgülü
Doğum:1990-11-28 (32 yaşında)
Nereli:İzmir
Burç:Yay
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
edis-gorgulu
Edis Görgülü
Doğum :1990-11-28 (32 yaşında)
Nereli :İzmir

Burç :

Yay
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
edis-gorgulu
1990 senesinde tekstilci baba ve otel yöneticisi annenin tek çocuğu olarak İngiltere'nin başkenti Londra'da dünyaya gelen Edis Görgülü, 2 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye'ye taşındı. Henüz 4 yaşındayken anaokulu öğretmeninin yönlendirmesiyle müzik eğitimine başladı. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde ve İstanbul Üniversitesi konservatuvar bölümünde eğitim gördü.

Üniversite stajını yapmak için bir cast ajansına girdiğinde kendisini kamera karşısında bulduğunu ifade eden Edis Görgülü, ilk kez 2011 senesinde "Dinle Sevgili" isimli diziyle televizyon ekranlarında görülmeye başlandı. Gittiği bir karaoke barda kendisini dinleyen eski menajerinin teklifiyle müzik dünyasına adım attı. 2014 senesinde "Benim Ol" isimli ilk şarkısını dinleyicilere sundu. Bu parça uzun süre müzik listelerinin başında yer aldı. Daha sonraki senelerde çıkardığı çeşitli albümlerle başarısını devam ettirince tüm Türkiye'de tanınan sanatçı haline geldi.

Bir röportajında, aslında rahat yapıda birisi olduğunu fakat kendisine gösterilen ilgiden sonra çekingenliğinin başladığını, özgürlüğüne düşkün bir insan olarak şöhretin kendisini kısıtladığını, lise yıllarından beri beraber olduğu sevgilisiyle zaman zaman ayrıldığını ve bu dönemlerde karşılıklı olarak yeni sevgililerini birbirlerine tanıştırdıklarını ve ilk arabasını 21 yaşında babaannesinden kalan mirasla aldığını söylemiştir.

Edis Görgülü nereli?


Yaptığı başarılı müziklerle zaman içerisinde büyük bir hayran kitlesi edinen oyuncu ve şarkıcı Edis Görgülü aslen İzmirli'dir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Dinle Sevgili - 2011
Yaptığı Albümler
2018Ân
edis-gorgulu
Edis Görgülü
Doğum: 1990-11-28 (32 yaşında)
Nereli: İzmir
Burç: Yay
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Dinle Sevgili
- 2011
Yaptığı Albümler
2018Ân
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status