Ekrem İmamoğlu kimdir?

ekrem-imamoglu Ekrem İmamoğlu
Doğum:1970-06-04 (51 yaşında)
Nereli:Trabzon
Burç:ikizler
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
ekrem-imamoglu
Ekrem İmamoğlu
Doğum :1970-06-04 (51 yaşında)
Nereli :Trabzon

Burç :

ikizler
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
ekrem-imamoglu
1970 senesinde inşaat malzemeleri satan esnaf babanın ve ev hanımı annenin ilk çocuğu olarak Trabzon'da bir köy evinde dünyaya gelen Ekrem İmamoğlu, lise eğitimini Ortahisar ilçesindeki Trabzon Lisesi'nde tamamladı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Yine aynı üniversitede insan kaynakları alanında yüksek lisans eğitimi gördü. Babası Hasan İmamoğlu bir dönem MHP ve Anap Partilerinin çatısı altında siyasi çalışmalarda bulundu. Kendisinden 8 yaş küçük bir kız kardeşi bulunmaktadır.

Üniversite mezuniyeti sonrası 22 yaşındayken aile şirketi olan İmamoğlu İnşaat'da çalışma hayatına başlayan Ekrem İmamoğlu, bir süre sonra aynı şirketin yönetim kurulu başkanlığını üstlendi. 2008 senesinde Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olarak siyasi yaşamına adım attı. 2009 senesinde CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. 2014 senesinde partisi tarafından Beylikdüzü Belediye Başkanlığına aday gösterildi. 10 senedir Ak Parti yönetiminde olan ilçede oyların %37'sini alarak seçimi kazandı. Ayrıca bir dönem Trabzonspor kulübünde yöneticilik yaptı. 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İstanbul Belediye Başkanlığı'na aday gösterildi. Yapılan seçimlerde AK Partili rakibi Binali Yıldırım'ı 15 bin oy fark ile geride bıraktı. Fakat oy sayımı işlemlerine hile karıştığı gerekçesiyle seçimlerin yenilenmesine karar verildi. 23 Haziran'da yapılan 2. seçimde bu defa oy farkını 800 binlere kadar çıkararak İstanbul'un yeni Belediye Başkanı oldu.

Evliliği ve Çocukları


1955 senesinde eski Trabzonspor yöneticisi Cemil Kaya'nın kız kardeşi Dilek İmamoğlu ile hayatını birleştirdi. Bu evliliğinden Selim, Semih ve Beren isimli 3 çocuğu dünyaya geldi.

Ekrem İmamoğlu Nereli?


Her 10 Kasım'da Atatürk adına mevlit okutması sebebiyle klasik Cumhuriyet Halk Partisi profilinden ayrılan, evli ve 3 çocuk babası Ekrem İmamoğlu, anne ve baba tarafından aslen Trabzon Akçaabatlı'dır.
ekrem-imamoglu
Ekrem İmamoğlu
Doğum: 1970-06-04 (51 yaşında)
Nereli: Trabzon
Burç: ikizler
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec
Yorumlar
PASALAR KANUNU  2019-05-14
TÜRKIYEYI BÖLMEYE CALISANLAR FESATLIK YAPANLAR YAHUDI AJANS KÖPEKLIGI YAPANLAR CEZALARI COK AGIR OLACAK EKREM IMAM OGLUNA BASARILAR DILIYORUZ PASALAR KANUNU


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status