Eren Erdem kimdir?

eren-erdem Eren Erdem
Doğum:1986-08-14 (37 yaşında)
Nereli:Malatya
Burç:Aslan
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
eren-erdem
Eren Erdem
Doğum :1986-08-14 (37 yaşında)
Nereli :Malatya

Burç :

Aslan
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
eren-erdem
1986 yılında İstanbul'da iki çocuklu bir ailenin en büyüğü olarak dünyaya gelen Eren Erdem'in çocukluk yılları İstanbul'da geçmiş ve Kuran-ı Kerim üzerine özel dersler almıştır. Üniversiteyi kazanmasına rağmen siyasi koşullar gereği yarıda bırakmak durumunda kalmıştır.

Bir turizm şirketinde personel olarak çalışmasıyla iş hayatına atılmıştır. Ardından İslam felsefesi üzerine çalışmalarda bulunmuş, bu kapsamda "Akıl ve Kuran Sempozyumu" gibi çeşitli etkinliklere katılmıştır. 2011 yılında "Gayya Karanlığından Kur'an Aydınlığına" isimli ilk kitap çıkarmış ve aynı zamanda Odatv internet sitesinde köşe yazıları yazmaya başlamıştır. “Abdestli Kapitalizm” kitabından sonra yayımladığı "Nurjuvazi" isimli 3. kitabına, toplatılması istemiyle dava açılmıştır. İsrail ve ABD karşıtı eylemlere aktivist olarak katılmış ayrıca ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık ile çeşitli konferanslarda sunumlar yapmıştır.

Yine 2011 yılında Ulusal Kanal'da "İslam ve Kapitalizm" programına katılmaya ve aynı zamanda Aydınlık Gazetesi'nde köşe yazıları yazmaya başlamıştır. 2013 yılında Gezi Olaylarına katılan Eren Erdem, 2014 yılında Karşı Gazetesini kurmuş fakat maddi imkansızlıklar nedeniyle bir süre sonra kapatmak durumunda kalmıştır. Halk TV'de katıldığı programlarda yaptığı açıklamalar sosyal medyada oldukça fazla konuşulmuştur.

2015 Haziren ve Ağustos seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili olarak ilk defa meclise girmiş, 2018 genel seçimlerinde ise partisinden aday gösterilmemiştir.

2018 yılında ise hakkında, "gizli tanığı deşifre etmek" ve "soruşturmanın gizliliğini ihlal" gibi suçlamalarla 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlenmiş ve yurt dışına çıkış yasağı getirilmiştir.

Eren Erdem Nereli?


Evli ve "Ali Eren Can" isminde 1 çocuk babası olan Eren Erdem aslen Malatyalı'dır.
eren-erdem
Eren Erdem
Doğum: 1986-08-14 (37 yaşında)
Nereli: Malatya
Burç: Aslan
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status