Erkan Tan kimdir?

erkan-tan Erkan Tan
Doğum:1967-08-06 (54 yaşında)
Nereli:Şırnak
Burç:Aslan
Meslek:Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
erkan-tan
Erkan Tan
Doğum :1967-08-06 (54 yaşında)
Nereli :Şırnak

Burç :

Aslan
Meslek :Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
erkan-tan
1967 senesinde kaymakam bir babanın çocuğu olarak Ankara'da dünyaya gelen Erkan Tan, babasının memuriyeti sebebiyle çocukluk ve gençlik yıllarını birçok farklı şehirlerde geçirdi. Lise öğrenimini yatılı olarak İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Arzu isminde bir kız kardeşi bulunmaktadır.

Üniversite mezuniyeti sonrası TRT'nin spikerlik sınavına girdi. Sınavı kazanmasıyla birlikte 22 yaşındayken TRT'nin Ankara televizyonunda çalışmaya hayatına başladı. 10 sene boyunca bu kurumun bünyesinde çalıştı. Ardından TV8 kanalında, kanalın Ankara Temsilcisi olarak "Erkan Tan ile Başkent'ten" ve "Erkan Tan ile Sultanahmet'ten" gibi çeşitli programların sunuculuğunu yaptı. 2015 senesinde ise A Haber kanalında "Sabah Ajansı" isimli haber bültenini sunmaya başladı. Ayrıca Yeni Şafak ve Takvim gibi gazetelerde yayımlanan köşe yazılarıyla, günün siyasi gelişmelerini değerlendirdi.

Evlilikleri ve Çocuğu


1990 senesinde Ayben Tan ile evlendi. Bu evliliğinden "Ege" isminde bir erkek çocuğu oldu. 10 yıl süren evliliğini 2000 senesinde sonlandırdı. 2006 yılında ise Psikolog İlkim Öz ile 2. kez dünya evine girdi. Fakat 7 yıl sonra bu evliliği de boşanmayla sonuçlandı.

Bir röportajında, TRT terbiyesiyle yetiştirildiğini, sigara içmediğini, özel günler dışında alkol kullanmadığını, sesinin güzel çıkması için her gün elma yediğini, ekranın kendisini olduğundan daha kilolu gösterdiğini ve tek rakibini aynaya bakınca gördüğünü söylemiştir.

Erkan Tan Nereli?


Kendine has üslubuyla sunuculuk mesleğinde yeni bir akım başlatan Erkan Tan, baba tarafından aslen Şırnaklı'dır.
erkan-tan
Erkan Tan
Doğum: 1967-08-06 (54 yaşında)
Nereli: Şırnak
Burç: Aslan
Meslek: Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status