Erman Toroğlu kimdir?

erman-toroglu Erman Toroğlu
Doğum:1948-11-24 (74 yaşında)
Nereli:Mersin
Burç:Yay
Meslek:Spor Yorumcusu
erman-toroglu
Erman Toroğlu
Doğum :1948-11-24 (74 yaşında)
Nereli :Mersin

Burç :

Yay
Meslek :Spor Yorumcusu
erman-toroglu
1948 senesinde Ankara'da memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Erman Toroğlu, Ankara Atatürk Lisesi'ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1984 senesinde ticarete atılarak 20 sene kabzımallık yaptı.

Lise çağlarında Gençlerbirliği'nde profesyonel olarak defans mevkininde futbol oynamış ayrıca Mersin İdman Yurdu ve Ankaragücü'nde de forma giymiştir. Futbolu bıraktıktan sonra 1989 senesinde hakemlik kariyerine başlamış ve 4 yıl da bu mesleği sürdürmüştür. 1991 yılında Süleyman Demirel’in sağ kolu da olan Cavit Çağlar’ın ısrarıyla Doğru Yol Partisi'nden Mersin Milletvekili adayı olmuş fakat seçilememiştir. Hakemliği bıraktıktan sonra çeşitli televizyon programlarında spor yorumculuğu yapmıştır. Özellikle Şansal Büyükağa ile Süper Lig maçlarını yorumladığı Maraton programıyla hafızalara kazınmıştır. Ayrıca Sabah Gazetesi gibi çeşitli gazetelerde köşe yazıları yazmıştır.

Lise yıllarında tanıştığı eşi Şükran Toroğlu ile 2017 senesinde şiddetli geçimsizlik nedeniyle anlaşmalı olarak boşanmıştır. Bu evliliğinden Tunca ve Fırat isminde 2 oğlu dünyaya gelmiştir.

Erman Toroğlu Nereli?


Her gün düzenli spor yaptığı ve ayakkabı meraklısı olduğu bilinen Erman Toroğlu aslen Mersinli'dir.
erman-toroglu
Erman Toroğlu
Doğum: 1948-11-24 (74 yaşında)
Nereli: Mersin
Burç: Yay
Meslek: Spor Yorumcusu
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status