Ersan İlyasova kimdir?

ersan-ilyasova Ersan İlyasova
Doğum:1987-05-15 (34 yaşında)
Nereli:Kırım
Burç:Boğa
Meslek:Basketbolcu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    facebook_logo  
ersan-ilyasova
Ersan İlyasova
Doğum :1987-05-15 (34 yaşında)
Nereli :Kırım

Burç :

Boğa
Meslek :Basketbolcu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      facebook_logo
ersan-ilyasova
1987 senesinde Türk bir babanın ve basketbolcu Rus bir annenin çocuğu olarak Özbekistan Taşkent'te dünyaya gelen Ersan İlyasova, çocukluk yıllarında futbol oynamış fakat annesinin önerisiyle basketbola yönelmiştir. 2002 yılında Ülker Spor tarafından keşfedilip Türkiye'ye getirilmiştir. Eskişehir nüfusuna kayıtlıdır ve Türk vatandaşlığına geçmeden önceki adı Arsen İlyasov'dur. Anne ve babası Kırım'da yaşamaktadır. Türkiye Basketbol Takımının formasını giymektedir.

Ersan İlyasova profesyonel basketbol kariyerine 2003 yılında kiralandığı 2.lig takımı Yeşilyurt'da başlamış, daha sonra Ülkerspor'da forma giymiştir. 2005 yılında ise NBA ekiplerinden Milwaukee Bucks ile 2 yıllık anlaşma imzalamıştır. Ardından 2007 yılında Barcelona'ya transfer olmuş burada gösterdiği başarılı performans sonucu tekrar eski takımı olan Milwaukee Bucks'e dönerek yıllık 7.5 milyon dolara 3 senelik kontrata imza atmıştır. 2011 yılında ise NBA'daki lokavttan kararından dolayı Basketbol Süper Ligi takımlarından Anadolu Efes ile NBA'de lokavtın bittiği an ayrılmak şartıyla 1 yıllık anlaşma imzalamıştır. Yine aynı yıl NBA Lokavtının bitimiyle birlikte Milwaukee Bucks takımına geri dönmüştür. Buradaki başarılı performansı sonrası 2012 yılında takımıyla 40 milyon dolar karşılığında 5 yıllık yeni sözleşme imzalamıştır. Daha sonra sırasıyla 2015 yılında "Detroit Pistons" , 2016 yılında "Orlando Magic" yine aynı yıl "Oklahoma City Thunder" ve "Philadelphia 76ers", 2017 senesinde "Atlanta Hawks" takımlarına transfer olmuştur.

Ersan İlyasova Nereli?


Rusça, Türkçe, İspanyolca ve İngilizce konuşabilen, Türkiye A Milli Basketbol Takımı’nın da vazgeçilmez oyuncularından birisi olan evli ve 3 çocuk sahibi Ersan İlyasova anne tarafından Rus baba tarafından ise aslen Kırımlı'dır. Babası Tatar Türklerindendir ve Kırım'dan Özbekistan'a sürülmüştür.
ersan-ilyasova
Ersan İlyasova
Doğum: 1987-05-15 (34 yaşında)
Nereli: Kırım
Burç: Boğa
Meslek: Basketbolcu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status