Ersun Yanal kimdir?

ersun-yanal Ersun Yanal
Doğum:1961-12-17 (62 yaşında)
Nereli:İzmir
Burç:Yay
Meslek:Teknik Direktör
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
ersun-yanal
Ersun Yanal
Doğum :1961-12-17 (62 yaşında)
Nereli :İzmir

Burç :

Yay
Meslek :Teknik Direktör
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
ersun-yanal
1961 senesinde elektrik malzemeleri satan esnaf bir babanın çocuğu olarak İzmir'de dünyaya gelen Ersun Yanal, 3 yaşına geldiğinde ailesiyle birlikte Denizli'ye taşındı. Babasının mesleği sebebiyle lisede elektrik bölümünde eğitim gördü. 23 yaşındayken Manisa Celal Bayar Üniversitesi beden eğitimi bölümünden mezun oldu.

Ersun Yanal küçük yaşlardan itibaren futbola ilgi duymaya başladı. Bu doğrultuda genç yaşlardayken Sarayköyspor, Nazillispor ve Aydınspor gibi dönemin 2. ve 3. lig ekiplerinde santrofor olarak futbol oynadı. Anketörlük kariyerine ise ilk olarak amatör ligde mücadele eden Denizli Belediyespor takımında başladı. Sonraki yıllarda sırasıyla Denizlispor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Manisaspor, Trabzonspor, Eskişehirspor ve Fenerbahçe gibi takımlarda görev yaptı. Özellikle 2003 sezonunda Gençlerbirliği takımının başındayken UEFA kupasında 4. tura kadar yükselmesiyle adı büyük kulüplerle anılmaya başlandı. Trabzonspor'da 3 Fenerbahçe'de ise 2 kere teknik direktörlük görevine getirildi. Fenerbahçe'yi 2013-2014 sezonunda 27 Nisan'da şampiyonluğa taşıyarak bu başarıyı en erken elde eden teknik direktör oldu. Türkiye Milli takımını da çalıştıran Ersun Yanal bir dönem Hakan Şükür'ü kadroya almaması sebebiyle gündeme geldi. Fenerbahçe'yi çalıştırdığı dönemde ise antrenman saatlerini özel hayatına göre ayarladığı iddiası uzun süre spor programlarına konu oldu.

Evlilikleri ve Çocukları


1987 senesinde Şenay Yanal ile evlenen Ersun Yanal'ın bu evliliğinden Femin(1988 d.) ve Onur isminde 2 çocuğu dünyaya geldi. 28 yıl süren birlikteliğini 2015'de sonlandırdı. 2017 senesinde ise 2. evliliğini gerçekleştirerek kendisinden 27 yaş küçük, Cumhuriyet Halk Partisi üyesi eski Belediye Başkanı Mazlum Ağan'ın kızı İrem Ağan ile hayatını birleştirdi.

Ersun Yanal Nereli?


Fenerbahçe taraftarı olduğu bilinen başarılı Teknik Direktör ve eski futbolcu Ersun Yanal baba tarafından aslen İzmir Bucalı'dır.
ersun-yanal
Ersun Yanal
Doğum: 1961-12-17 (62 yaşında)
Nereli: İzmir
Burç: Yay
Meslek: Teknik Direktör
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status