Fahrettin Koca kimdir?

fahrettin-koca Fahrettin Koca
Doğum:1965-01-01 (58 yaşında)
Nereli:Konya
Burç:Oğlak
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
fahrettin-koca
Fahrettin Koca
Doğum :1965-01-01 (58 yaşında)
Nereli :Konya

Burç :

Oğlak
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo      facebook_logo
fahrettin-koca
1965 senesinde Konya'da dünyaya gelen Fahrattin Koca, ilkokulu ve ortaokulu Konya'da liseyi ise Bursa Erkek Lisesi'nde tamamlamıştır. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş sonrasında doktor unvanıyla çeşitli sağlık kurumlarında "Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı" olarak görev yapmıştır.

Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı'nın Başkanı olan Fahrettin Koca, 1997 yılında bu vakıf aracılığıyla Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesini kurmuştur. Aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi Sağlık Hizmetleri Komitesinin Başkanlığını da yapmıştır. Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aile doktoru olarak tanınmakta ve aile yakınlarını bu hastahanede tedavi etmektedir.

2018 genel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanının açıklamasıyla yeni kurulan kabinede "Sağlık Bakanı" olarak yer aldığı duyurulmuştur. Bu görev sonrası Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada, geçmiş Ak Parti Hükümetlerinin gerçekleştirdiği sağlıkta dönüşüm reformunu daha ileri noktalara taşıma çabası içerisinde olacağını ifade etmiştir.

Fahrettin Koca Nereli?


Evli ve 4 çocuğu bulunan Fahrettin Koca aslen Konyalı'dır.
fahrettin-koca
Fahrettin Koca
Doğum: 1965-01-01 (58 yaşında)
Nereli: Konya
Burç: Oğlak
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status