Fahriye Evcen kimdir?

fahriye-evcen Fahriye Evcen
Doğum:1986-06-06 (35 yaşında)
Nereli:Samsun
Burç:ikizler
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
fahriye-evcen
Fahriye Evcen
Doğum :1986-06-06 (35 yaşında)
Nereli :Samsun

Burç :

ikizler
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
fahriye-evcen
Çalışmak üzere Türkiye'den Almanya'ya göç eden bir ailenin 4. ve son çocuğu olarak Almanya'da dünyaya gelen Fahriye Evcen, küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duyarak org ve piyano çalmasını öğrendi. Almanya'da üniversite öğrencisiyken amatör olarak tiyatroyla da ilgilendi. Tatil için geldiği Türkiye'de bir programa izleyici olarak katıldı. Burada güzelliği ile programın sunucusu olan Oya Aydoğan'ın dikkatini çekti. Sahneye davet edilmesi sonrası Oya Aydoğan ile tanıştı ve onun önerisiyle bir yapım şirketine önerildi. Kısa zaman sonra "Cennet" isimli dizide başrol oyuncusu olarak kamera karşısına çıktı. Boğaziçi Üniversitesi tarih bölümünde eğitim gördü. Ayşen, Neşe ve Demet isimindeki 3 ablası da Almanya'da yaşamaktadır.

Aklında hiç televizyonun olmadığını tiyatro yapmak istediğini belirten Fahriye Evcen, Oya Aydoğan'dan gelen oyunculuk teklifini başta reddetmesine rağmen sonradan bu fikrini değiştirdi. Almanya'daki üniversite eğitimini dondurarak Türkiye'ye yerleşti ve oyuncu olarak ilk kez 2005 senesinde yayımlanan "Asla Unutma" isimli dizide rol aldı. Ardından 2006'da dönemin en çok izlenen dizilerinden olan "Yaprak Dökümü"nde "Necla" karakterini canlandırdı. Bu karakter ile birlikte şöhret kapılarını araladı ve herkes tarafından tanınan oyuncu haline geldi. Sonraki senelerde "Çalıkuşu" ve "Kurt Seyit ve Şura" gibi öne çıkan dizilerde rol alarak başarısını perçinledi. Bunun yanı sıra Koton ve Ülker gibi markaların reklamlarında boy gösterdi.

Bir dönem şarkıcı Özcan Deniz ile aşk yaşayan Fahriye Evcen, 2017 senesinde "Çalıkuşu" dizisinin setinde tanışıp sevgili olduğu eşi Burak Özçivit ile dünya evine girdi. Bu evlilik uzun süre magazin programlarına konu oldu.

2016 senesinde, kendisini keşfeden Oya Aydoğan'ın vefatı sonrası, sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı başsağlığı mesajı üzerine, çok sayıdaki takipçiden gelen, Oya Aydoğan'a vefasızlık yaptığı ve arayıp sormadığı ile ilgili suçlamalarla gündeme geldi.

Bir röportajında, oyunculuğu bırakması durumunda akademisyen olmak istediğini, planlı programlı yaşadığını, evde vakit geçirmeyi sevdiğini, yükselen burcunun yengeç olduğunu ve burcunun özelliklerini taşıdığını söylemiştir.

Fahriye Evcen nereli?


1.69 m. boyundaki başarılı oyuncu Fahriye Evcen, anne tarafından Çerkez kökenliyken Selanik göçmeni olan baba tarafından ise aslen Samsun Bafralı'dır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Ölene Kadar Selvi / Vildan 2016 - 2017
Kurt Seyit ve Şura Murka/Mürvet 2014
Çalıkuşu Feride 2013
Veda Mehpare 2012
Yalancı Bahar Zeynep Karaman 2011
Hasret Songül 2006
Yaprak Dökümü Necla 2006
fahriye-evcen
Fahriye Evcen
Doğum: 1986-06-06 (35 yaşında)
Nereli: Samsun
Burç: ikizler
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Ölene Kadar
Selvi / Vildan 2016 - 2017
Kurt Seyit ve Şura
Murka/Mürvet 2014
Çalıkuşu
Feride 2013
Veda
Mehpare 2012
Yalancı Bahar
Zeynep Karaman 2011
Hasret
Songül 2006
Yaprak Dökümü
Necla 2006
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status