Fatih Dönmez kimdir?

fatih-donmez Fatih Dönmez
Doğum:1965-01-01 (58 yaşında)
Nereli:Bilecik
Burç:Oğlak
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
fatih-donmez
Fatih Dönmez
Doğum :1965-01-01 (58 yaşında)
Nereli :Bilecik

Burç :

Oğlak
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
fatih-donmez
1965 yılında Bilecek'te dünyaya gelen Fatih Dönmez, ilkokulu Bilecik'te ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1987 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Mezuniyeti sonrası NETAŞ’ta Ar-Ge mühendisi olarak kariyerine başlayan Fatih Dönmez, ardından Türk Telekom'da ve bir Siemens çözüm ortağında yönetici olarak çalıştı. 1994 senesinde girdiği İGDAŞ'ta genel müdür yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulundu. 2008 yılında ise Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda kurul üyeliğine atandı.

2015 tarihinden itibaren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürütmeye başlayan Fatih Dönmez, 2018 genel seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla yeni kabinede "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı" olarak yer aldığı duyurulmuştur. Annesi yaptığı bir açıklamada oğlunun sakin ve sırrını dışarıya vermeyen bir yapıda olduğunu söylemiştir.

Fatih Dönmez Nereli?


İngilizce bilen, evli ve 3 çocuk babası Fatih Dönmez, aslen Bilecik Gölpazarlı'dır.
fatih-donmez
Fatih Dönmez
Doğum: 1965-01-01 (58 yaşında)
Nereli: Bilecik
Burç: Oğlak
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status