Fatih Portakal kimdir?

fatih-portakal Fatih Portakal
Doğum:1968-02-02 (55 yaşında)
Nereli:Aydın
Burç:Kova
Meslek:Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
fatih-portakal
Fatih Portakal
Doğum :1968-02-02 (55 yaşında)
Nereli :Aydın

Burç :

Kova
Meslek :Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
fatih-portakal
1968 yılında Aydın Nazilli'de anneannesinin evinde orta halli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Fatih Portakal, ilköğretimi bu şehirde okuduktan sonra lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olan başarılı gazeteci, ayrıca 1994 yılında babasının arabasını satarak Avustralya'ya gitmiş, Sydney'de yüksek lisans ve dil eğitimi görmüştür. Eğitim sonrası kısa bir süre bu ülkede restoran görevlisi olarak da çalışmıştır. 2015 yılında babası Mustafa Portakal'ı kaybetmiştir.

Avustralya'da geçen 3 yılın ardından 1997 yılında Türkiye'ye dönüş yapan Fatih Portakal, ilk olarak Star TV'de muhabir olarak çalışmıştır. 8 sene Star TV kurumunda mesleğini icra etmiş, 2005 yılında ünlü haber sunucusu Mehmet Ali Birand'ın tavsiyesi ve önerisiyle Kanal D'ye geçmiştir. Maaşı ise 900 liradan 4 bin liraya çıkmıştır. Kanal D'de de 5 sene muhabir olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında kariyerinde önemli bir çıkış yakalayacağı Fox TV'ye, bu kurumda çalışan İrfan Değirmenci'nin referansıyla transfer olmuştur.

1997 yılında o dönem Pınar Gıda Grubu'da çalışan Çevre Mühendisi Armağan Toper ile dünya evine girmiştir. Evlendikten sonra soy ismini değiştiren Armağan Toper, aynı zamanda "Tesadüf" ve "Pencere" gibi kitapların yazarıdır. Armağan Portakal, bir dönem İzmir'de kurduğu çiftlikte ürettiklerini satarak geçinmeye başlamasıyla gündeme gelmiştir.

Fatih Portakal Fox Tv'de "Çalar Saat" isimli programı sunmaya başlamasıyla Türkiye'de yavaş yavaş adından söz ettirmiş, 2013 yılında ise aynı kanalın ana haber programı sunuculuğu görevini üstlenmiştir. Geleneksel ana haberi, sosyal medya ile kaynaştırıp, dinamik bir bülten haline getirmesi bazı üniversitelerde tez konusu olmuştur. 2016 yılında Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Erkek Haber Sunucusu" ödülüne layık görülmüştür. Fox Tv'de çalışırken aynı zamanda, Türkiye’de hiç işlenmemiş hayatları anlattığını ifade ettiği "Ses'SİZ" ve muhabirken tuttuğu notları paylaştığı "Aklımla Dalga Geçme" isimli kitapları yayımlamıştır. Aydın Üniversitesi'nde gazetecilik dersi de vermiştir.

Bir röportajında, ekrana çıkarken hariç küpe taktığını, İzmir’de şarap evi veya rakı-balık lokantası açma gibi bir hayalinin olduğunu ve çocuk sahibi olmak istemesine rağmen kısmet olmadığını ifade etmiştir.

Fatih Portakal Nereli?


Başarılı Gazeteci Fatih Portakal aslen Aydın Nazilli'dir.
fatih-portakal
Fatih Portakal
Doğum: 1968-02-02 (55 yaşında)
Nereli: Aydın
Burç: Kova
Meslek: Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status