Ferit Şahenk kimdir?

ferit-sahenk Ferit Şahenk
Doğum:1964-01-01 (58 yaşında)
Nereli:Niğde
Burç:Oğlak
Meslek:İş Adamı
ferit-sahenk
Ferit Şahenk
Doğum :1964-01-01 (58 yaşında)
Nereli :Niğde

Burç :

Oğlak
Meslek :İş Adamı
ferit-sahenk
Ferit Şahenk 1964 senesinde iş adamı bir babanın çocuğu olarak Ankara'da dünyaya geldi. Babası Ayhan Şahenk, inşaat, bankacılık ve otomotiv gibi alanlarda yaptığı önemli yatırımlarla tanınmaktadır. Lise'yi İsviçre'de tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Amerika'da gitti. Boston College'de pazarlama ve insan kaynakları bölümünden mezun oldu. Filiz adında bir kız kardeşi bulunmaktadır.

Türkiye'ye döndükten sonra 1990 senesinde Doğuş Otomotiv'in başına geçti. 2001 senesinde babasının kalp krizi sonucu vefatı sonrası ise Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmeye başladı.

1989'da Amerika'da eğitim gördüğü yıllarda tanıştığı Amerikalı eşi Diana Şahenk ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden 1998'de "Defne" isminde bir kızı dünyaya geldi.

2018 senesinde şirket yatırımlarını yurt dışına çıkardığı iddia edildi. Bu eleştirilere ise memleketine bağlı bir insan olduğunu ve yatırımlarının yüzde 81'inin Türkiye'de bulunduğunu söyleyerek cevap verdi. Yine bir dönem Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV 8 kanalına ve ünlü et restoranı Nusr-et'e ortak olması ile gündeme geldi.

Ferit Şahenk Nereli?


Garanti Bankası, Doğuş Gayrimenkul, Star TV, Doğuş Otomotiv gibi önemli şirketleri bünyesinde bulunduran Doğuş Holding Yönetim Başkanı Ferit Şahenk aslen Niğdeli'dir.
ferit-sahenk
Ferit Şahenk
Doğum: 1964-01-01 (58 yaşında)
Nereli: Niğde
Burç: Oğlak
Meslek: İş Adamı
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status