Feyyaz Duman kimdir?

feyyaz-duman Feyyaz Duman
Doğum:1982-06-15 (40 yaşında)
Nereli:Mardin
Burç:ikizler
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
feyyaz-duman
Feyyaz Duman
Doğum :1982-06-15 (40 yaşında)
Nereli :Mardin

Burç :

ikizler
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
feyyaz-duman
1982 senesinde müteahhit bir babanın çocuğu olarak Mardin'de dünyaya gelen Feyyaz Duman, ilkokul 1. sınıfa kadar Mardin'de eğitim gördü. 6 yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul'a taşındı. Liseyi bitirdikten sonra tiyatroya ilgi duyarak kariyerini bu alana yönlendirmeye karar verdi. Bu dönemde ailesinin oyuncu olmasına karşı çıkması nedeniyle evi terk etti. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünden mezun oldu. Ardından yüksek lisans öğrenimi için Kocaeli Üniversitesi'ne başvuruda bulundu fakat İngilizce sınavını geçemedi. Sonrasında İngilizce öğrenmek için Amerika'da bulunan bir arkadaşının yanına yerleşti. Amerika'da bir peynir fabrikasında işçi olarak çalışırken aynı zamanda Brooklyn kolejinde tiyatro eğitimi alarak yüksek lisansını tamamladı. 4 kardeşi bulunmaktadır.

5 yıl Amerika'da kaldıktan sonra ilk kez 2013'de "My Sweet Pepper Land" isimli Fransa yapımı kürtçe bir filmle kamera karşısına geçti. 2014 senesinde ise Türkiye'de çekimleri yapılan "Annemin Şarkısı" filminde oynadı. Buradaki performansıyla Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne layık görüldü. 2016'da "İçeride" (7 bölüm) ve 2017'de "Kadın" dizilerinde rol aldı. Özellikle Kadın dizisinde canlandırdığı "Arif" karakteriyle adından söz ettirdi.

Bir röportajında, ailesiyle birlikte İstanbul'a ilk taşındıklarında Türkçe konuşamadığını, uluslararası bir çok festivalden ödül aldığını fakat Türkiye'de dizilerde oynamadıkça tanınmanın mümkün olmadığını, ünlü olduktan sonra sosyal medya üzerinden evlilik teklifi dahi aldığını, babasının kendisini yanına çalıştırmak istediğini ve annesinin titiz bir kadın olduğunu söylemiştir.

Feyyaz Duman Nereli?


Kürt kökenli bir ailene gelen Feyyaz Duman aslen Mardinli'dir. Fırsat buldukça Mardin'e gittiğini ve memleketinden hiç kopamadığını söylemiştir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Kadın Arif 2017
İçerde - 2016 - 2017
feyyaz-duman
Feyyaz Duman
Doğum: 1982-06-15 (40 yaşında)
Nereli: Mardin
Burç: ikizler
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Kadın
Arif 2017
İçerde
- 2016 - 2017
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status